Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
znany_typ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-17, 22:52

Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: znany_typ »

Dzień dobry,
Posiadam router Huawei E5186s-22a w sieci T-Mobile w okolicy 3 BTS ( najbliższy w odległości ok. 400m, przeszkody to kilka drzew i rząd domków). Niestety kilka razy dziennie borykam się z problemem zrywania połączenia. Strony internetowe się nie wczytują, natomiast badany w tle ping skacze do ok. 20k ms. Operator twierdzi, że BTS z którym jestem połączony jest w porządku, natomiast router niedawno został wymieniony na nowy (zakładam, że też powinien być ok). Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Gdzie można poszukiwać rozwiązania? Poniżej wrzucam screena ze speedtesta oraz parametrami połączenia dla różnych częstotliwości. Na stronie routera nie widnieje informacja o zresetowanym połączeniu.
Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc!

edit. spostrzeżenie brata; podczas różnego rodzaju rozgrywek online dochodzi do wzrostu pingu (lagi) - widzi co dzieje się w grze - zachowanie innych, jednak nic nie można zrobić - brak responsywności


Obrazek
znany_typ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-17, 22:52

Re: Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: znany_typ »

Udało mi się uchwycić moment "zerwania" połączenia przy pingowaniu "wp.pl" Pojedynczy peak pokazuje sekundowe załapanie i ponowne zerwanie połączenia.

Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: piotrzet »

Sprawdź kartę w innym urządzeniu nic innego nie pozostaje.
znany_typ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-17, 22:52

Re: Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: znany_typ »

Niestety nie posiadam innego routera, stąd wrzuciłem ją w telefon i w trybie automatycznego doboru częstotliwości zarejestrowałem pojedyncze spadki ( nie umiem powiedzieć czy nie spowodowane np. przez samo połączenie bezprzewodowe - wifi)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: radius »

Jak już słusznie zauważyłeś tkie testy należy robić przewodowo.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Huawei E5186s-22a chwilowe rozłączanie (T-mobile)

Post autor: Myk6414 »

cos jest na rzeczy. mam podobnie, tyle ze rowno o pelnej godzinie na kilka sekund (1-2) internet lezy. nie jest to wina routera/karty - spradzalem.
Wczesniej mi to nie przeszkadzalo i nie zauwazalem tego, ale od kilku tyg, pracuje z domu poprzez citrixa i widze jak mi sesje rozlacza.
ODPOWIEDZ