Co się stało z firmą Netus z Leszna?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Co się stało z firmą Netus z Leszna?

Post autor: jevgienij »

Temat zdecydowanie do działu Hyde-Park, ale nie mogę tam ani zakładać tematów ani odpowiadać na istniejące - proszę o przeniesienie i naprawienie uprawnień.

O firmie Netus i ich antenach czytałem wcześniej wiele pozytywnych opinii, a dziś w lokalnym sklepie elektronicznym dostałem antenę ich produkcji Yagi 16dBi nową za 30 zł! Parę dni wcześniej kupiłem też ponad dwa razy droższą Yagi ATK-16/2.4 produkcji Dipola. Różnice widać gołym okiem - wersja Dipola wygląda, jakby była robiona w garażu. Krzywo docięta rura kanalizacyjna z krzywo wkręconymi wkrętami do drewna, direktory też jakoś w ogóle krzywo i nierównomiernie porozmieszczane. Brak nawet koszulki termokurczliwej w miejscu zaciskania gniazda antenowego N. Do tego całkiem nieudolnie wypalona dziura do odprowadzania wody. Jednak jakimś cudem konstrukcja działa i wykazuje zysk co najmniej zbliżony do deklarowanego (nie robiłem aż tak dokładnych pomiarów). Netus wygląda za to naprawdę profesjonalnie w porównaniu do Dipola - bez tych bubli wymienionych wyżej. I tak się zastanawiam, co się stało z tą polską firmą, produkującą dobre anteny? Domena wygasła w 2016 roku, w tym samym roku też ostatnie logowanie na Allegro.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Co się stało z firmą Netus z Leszna?

Post autor: key »

Znajac zycie, wysoka jakosc produkcji spowodowala ze sprzet nie przynosil wystarczajacego zysku i firma nie przezyla.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co się stało z firmą Netus z Leszna?

Post autor: krystianb »

Bo "chałupnicza" produkcja anten do wifi w dzisiejszym świecie to jest jakaś kompletna pomyłka, a kupowanie yagi na 2.4GHz to kompletne frajerstwo, a frajerów trzeba kroić ile się da.
Odpowiednio dobrane CPE da dużo lepsze rezultaty niż nawet najcudowniejsza antena, a szczególnie baba yaga.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ