Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Qwertyluk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-23, 15:47

Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Post autor: Qwertyluk »

Witam,
od dłuższego czasu próbuję się uporać z dziwnymi skokami pingu, które częto przeszkadzając mi w wolnych chwilach chociażby podczas gier online.
Wydaje mi się, iż problem pojawia się w losowych chwilach. Przeszukałem internet, jest milion postów, w których użytkownicy mają jak ja skoki pingów. Jest również milion sposób jak to rozwiązać, jednak ja osobiście nie znalazłem rozwiązania, które mi by pomogło. Dlatego też piszę do was osobiście.

Aby zobrazować mniej więcej mój problem wklejam poniżej dwa screeny (dodaje je w załączniku). Jeden jest efektem pingowania np. strony "wp.pl" komendą "ping wp.pl -t". Natomiast na drugim pinguje default gateway poprzez komendę "ping 192.168.100.1 -t".

Problem wyżej opisany powstaje na moim sprzęcie, czyli laptopie Lenovo z51-70 z Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.
Wydaje mi się, iż problem leży w moim sprzęcie, ponieważ nikt inny poza mną nie ma podonych problemów korzystając z tej samej sieci wifi.

Nie orientuje się za bardzo w tym, czym to może być spowodowane, dlatego też nie wiem jakie możecie potrzebować jeszcze informacje, aby mi pomóc. Pytajcie, a postaram się odpowiedzieć jak tylko będę potrafił precyzyjnie w tym temacie. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Post autor: wojteks »

Podepnij kabel zamiast WiFi i wtedy przetestuj.
Nie pomagam na PW!
Qwertyluk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-23, 15:47

Re: Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Post autor: Qwertyluk »

Podczas podpięcia się kablem LAN:
-przez 5minut pingowania onet.pl tylko raz skoczył ping oraz zgubiłem kilka (około 2%) pakietów
-przez 5minut pingowania 192.168.100.1 nic nie wystąpiło niepokojącego, więc można powiedzieć, że tutaj wszystko było okej

Mogę zatem stwierdzić, że ten problem praktycznie zniknął po podłączeniu kabla LAN, jednak tak jak pisałem występuję on nieprzwidywalnie, więc możliwe, że po prostu wtedy nie występował.
Na codzień niestety nie mogę sobie pozwolić na stałe podpięcie kablem LAN.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Post autor: wojteks »

Radio (WiFi) jest podatne na zakłócenia od innych sieci, innych komputerów, sprzętów domowych i nie tylko. Jak ma być szybko i dobrze to tylko kabel ekranowany i transmisja Gigabitowa między routerem a komputerem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dziwne skoki pingu. Laptop Lenovo z51-70, Dual Band Wireless-AC 3160

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Jak ma być szybko i dobrze to tylko kabel ekranowany
Akurat jestem zdania, że ekranowane kable ethernet to zło i więcej z nimi problemów niż pożytku. Trzeba to uziemiać na obu końcach, nawet nie za bardzo kojarzę konsumencki router z możliwością podpięcia uziemienia. Ba spora część nawet ekranowanych gniazd nie ma...
Transmisja symetryczna do tego jeszcze terminowana transformatorami świetnie sobie radzi z zakłóceniami.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ