Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robertos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-03-27, 09:04

Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: robertos »

Witam serdecznie.
Od kilku lat mam poważny problem z zakłócaniem mojego sygnału wifi na 2.4ghz.
Najpierw była to Neostrada (podmiana kilku routerów nie pomogła) . Pomogła jedynie zmiana szyfrowania na WPA oraz wyłączenie transmisji "n" w routerze.
Od kilku dni mam mega szybki internet UPC po światłowodzie bezpośrednio do domu. Obecnie problem powrócił. Mam potworne przerwy w zasięgu WIFI, zrywane są połączenia dla 3 urządzeń (android) , komunikaty "brak autoryzacji" lub po prostu wyłącza wifi w telefonach.
Oczywiście na 5ghz chodzi świetnie i stabilnie . Na 2,4ghz jest katastrofa. 3 urządzenia na adroidzie nie mają opcji 5ghz.
Problem jest dodatkowo taki że obecny router nie ma możliwości ustawienia szyfrowania WPA , jest jedynie WPA/WPA2 lub samo WPA2. Dodatkowo brak możliwości wyłączenia transmisji "n".
Router UPC działa pięknie i stabilnie na wyłączonych zabezpieczeniach - ale tego nie chcę tak zostawić ze względów bezpieczeństwa.
Dodam, że obecnie w UPC przerabiam już 2 taki sam router.
Wina na 100% leży po stronie zakłucania mojego sygnału 2,4ghz.
Dodam że wszystko sprawdziłem , kuchenka mikrafolawa, myszki bezprzedwodowe , nawet baterie z pilotów powyciągałem, skasowałem dzwonki bezprzewodowe, żarówki wifi, odbiorniki bluetooth, analogowe telefony radiowe i wiele innych... Wszystko co możiwe jest wyłączone. Zmieniałem miejsce w którym jest router i to samo.
Jestem tak zdesperowany, że zastanawiam się nad zmianą wszystkich telefonów na takie z 5ghz.
Co robić? Oczywiście zmiana szyfrowania na prostsze pomaga , może kupić router który ma samo WPA lub chociaż opcje wyłączenia "n". Dodam że kombinowałem z repeaterem też nie pomogło.
Co radzicie? Czy zmieniać router na jakiś z "allegro" , czy może macie jakieś propozycje ?

pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: key »

Przeskanuj siec 2.4 GHz i sprawdź co sieje i na jakim zakresie. Byc możne pomoże zmiana kanału.
Nie pomagam na PW.
robertos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-03-27, 09:04

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: robertos »

Dzieki, tego programu nie znalem. Przeskanuję. Niby skanowałem androidowym wifi analyzer i dobrałem jeden kanał - ustawiłem go i nie pomogło. Ale może złe kanały ustawiałem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: wojteks »

Zapomnij o sensownym działaniu sieci WiFi 2.4GHz w blokowisku. Przejdź na 5GHz i na kabel do urządzeń stacjonarnych typu TV, PC, laptop na biurku itp.
Nie pomagam na PW!
robertos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-03-27, 09:04

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: robertos »

Wlasnie nie mieszkam w bloku, w moim zasięgu są 3-4 sieci. Chętnie bym przeszedł na 5ghz , ale 5 urządzeń jakie mam tylko laptop ma 5ghz... chyba czas na inwestycje ;)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: key »

Wszystko wyjdzie przy pomiarze - jesli 2.4 GHz jest zapchane (a tu wystarcza 3 sieci) to pozostaje przejscie na (miejmy nadzieje ze puste) 5 GHz.

Byc moze problemem nie jest jakas inna siec a n.p. stacja video ktora mocno zasmieca pasmo.

Oczywisicie tak jak pisze Wojtek - wszystko co jest stacjonarne podlaczamy poprzez kabel.
Nie pomagam na PW.
robertos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-03-27, 09:04

Re: Poważny problem z zakłócaniem 2,4ghz

Post autor: robertos »

Dziekuję , zatem jeszcze dokładnie przeskanuję 2.4ghz. Przejście na 5ghz w urządzeniach mobilnych jest równoznaczne z inwestycjami , które chcę ominąć ;)
ODPOWIEDZ