WiFi Mesh - łączone skrętką

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Waldzio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-02, 16:29
Lokalizacja: Rzeszów

WiFi Mesh - łączone skrętką

Post autor: Waldzio »

Witajcie,
w domu ok 300m2 obecnie mam 3 oddzielne AP. W każdym zakątku domu mam skrętke w ścianie - więc było to łatwe do zrobienia.

Teraz chciałbym kupić zestaw routerów WiFi mesh - ale teraz mam problem, bo wszyscy skupiają się na tym, że routery ze sobą komunikują się rónież przez wifi - co ma wpływ na przepustowość. Są routery, które do komunikacji między sobą mają osobny interfejs wifi, ale są one dużo droższe.

Paynie teraz do Was takie czy znacie routery WiFi mesh, które można spiąć ze sobą kablem lan?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: WiFi Mesh - łączone skrętką

Post autor: tomekwwa »

Ja zadam inne pytanie. Co to za AP i jaki cel chcesz osiągnąć, bo jak znam życie to żaden mesh nie jest Ci potrzebny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WiFi Mesh - łączone skrętką

Post autor: wojteks »

Podaj jakiś konkretny sprzęt który chcesz kupić i do czego Ci takie routery?
Nie pomagam na PW!
Waldzio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-02, 16:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WiFi Mesh - łączone skrętką

Post autor: Waldzio »

tomekwwa - chcę utworzyć jedną sieci WiFi o jednej nazwie, o jednym haśle na kilku "nadajnikach" tak, żeby urządzenia kliencie przełaczały się dynamicznie między AP.

wojteks - myślałem o Tennda Nova MW3...
qlimaxee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-09, 19:01
Lokalizacja: gg

Re: WiFi Mesh - łączone skrętką

Post autor: qlimaxee »

Nie jest Ci potrzebne żadne Mesh.
Zwykły AP, a nawet może być router.
Żeby zadziałało:
1. Ustawiasz taką sama nazwę sieci i hasło.
2. Podłączasz AP do jednego routera
3. W przypadku routera wpinasz kabel do portu LAN nie WAN
4. Wyłączasz serwer DHCP na routerze który ma służyć jako AP

Z klasy premium idealnie do tego się nadają ubiquiti unifi, jednak tak jak pisze mogą to być zwykłę ap czy routery w trybie ap nawet różnych firm.
U mnie mam 2 ap ubiquity i 2 tp-link i przełącza się płynnie między sobą.
Ogólnie za przełączanie odpowiada smartphone nie ap. W ap możesz co najwyżej ustawić przy jakim poziomie sygnału wywali urządzenie, jednak nie polecam mi lepiej działa jak sam telefon to robi.
Zauważyłem, że najpłynniej przełączają się iphony, telefony z androidem potrafią dłużej trzymać się sieci z gorszym zasięgiem.
ODPOWIEDZ