Problem z internetem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Problem z internetem

Post autor: Evs »

Witam. Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego czasami (nawet nie czasami jest to częsty problem) youtube, twitch, netflix praktycznie wszystko co odtwarza wideo przestaje działać tnz. na youtube np. pasek dalej się buforuje jednak kółko na środku filmu się kręci tak jak by był internet ale go nie było (oczywiście film stoi w miejscu). Google i strony działają. Żeby pozbyć się problemu muszę odłączyć kartę dźwiękową i podłączyć ja z powrotem wtedy błyskawicznie filmy znowu działają tak jak by internet wrócił.

Internet T-mobile domowy
Karta dźwiękowa Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro
System Windows 10
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem

Post autor: key »

Evs pisze: Żeby pozbyć się problemu muszę odłączyć kartę dźwiękową i podłączyć ja z powrotem wtedy błyskawicznie filmy znowu działają tak jak by internet wrócił.
Brzmi jak zapchane polaczenie USB. Sprawdz czy nie pomoze przepiecie modemu lub karty dzwiekowej na inny port. W ustawieniach systemu mozesz zobaczyc jak polaczone sa HUBy USB - sprobuj pospinac to tak, zeby obie czesci byly mozliwie daleko od siebie.
Nie pomagam na PW.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problem z internetem

Post autor: Evs »

Przeinstalowałem system i na razie problem nie występuje zdążyło mi się tylko raz jak poruszyłem kablem od karty dźwiękowej. Być może jest to wina samej karty bo ma już swoje lata. Odnośnie odległości no to adapter wifi jest całkiem w innym miejscu bo jest podpięty do huba a karta dźwiękowa prosto do płyty głównej do USB 3.0 Dac Up.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem

Post autor: key »

Evs pisze: Odnośnie odległości no to adapter wifi jest całkiem w innym miejscu bo jest podpięty do huba a karta dźwiękowa prosto do płyty głównej do USB 3.0 Dac Up.
Co nie znaczy ze nie wisza dalej na tym samym porcie USB a miedzy nimi jest tylko pare HUBow.
Nie pomagam na PW.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problem z internetem

Post autor: Evs »

Nie wiem czy dobrze szukam ale chyba o to chodzi? Jeżeli tak to nie wiem który hub odpowiada za jakie urządzenie. Jest to gdzie napisane? https://imgur.com/RaiTwBE

Znalazłem tylko karte wifi jest na porcie #0001, hub #0003
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem

Post autor: key »

Nie moge w tej chwili otworzyc twojego pliku.

W menadrzeze urzadzen zmieniasz podglad na "urzadzenia po polaczeniac" (czy jakos tak) i przeklikujesz sie do USB. Bedziesz widzial ile kontrolerow jest podlaczonych i gdzie sa interesujace Ciebie urzadzenia.
Nie pomagam na PW.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problem z internetem

Post autor: Evs »

Hymm nigdzie nie moge znalezc adaptera wifi i karty dzwiekowej. Tak na przyszłość jesli problem by wrocil to chodzi o to zeby fizycznie pozmieniac porty USB w inne miejsca?
https://imgur.com/NB485o0
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem

Post autor: key »

Evs pisze:Tak na przyszłość jesli problem by wrocil to chodzi o to zeby fizycznie pozmieniac porty USB w inne miejsca?
Dokladnie tak.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ