WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

Cześć,

rzadko się udzielam ale mam pewien problem,
po jakimś czasie użytkowania WiFi 5ghz (okolo pół godziny czy dwóch) gubi mi pakiety i internet zwalnia do zera (wczesniej dziala bez zająknięcia)
objawia sie to tym, że np pinguje sobie wp.pl i jest ok, a jezeli chcę coś ściągnąć lub zaczać test na speedtescie to od razu gubi łączność na 10sekund pozniej znów załapuje na 4sek i znów gubi, naprawić to mogę w jeden sposób rozłączyć się z siecią i połączyć ponownie ale co 1h to nie ma sensu zwlaszcza jak zacznę coś ogladać na neflixie czy innej platformie to po jakims czasie problem wraca i mnie strasznie denerwuje, zaczęło się to dziać od jakichś 2 tygodni wcześniej bylo ok

laptop skanowany pod kątem wirusow, adwaru i innych dupereli, wiresharka zainstalowalem niewiele z niego kumam ale zbytniego floodu nie widze tam zeby coś zapychało połączenia i namolnie łączyło się

Internet od UPC jakis ich customowy router nic nie zmienilem procz nazwy sieci

pewnie moglbym na żony lapku testowac jeszcze ale ona nie ma 5ghz wifi wiec nie wiem czy byloby to miarodajne, jezeli ktos sie z czyms takim spotkał to może mi poradzić, mam lapka bez mozliwosci wpiecia kabla tylko wifi wiec lekka kicha z testowaniem po kablem

ps. jezeli wbilem nie w ten dział proszę przeniesc temat ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: wojteks »

Pokaż ile sieci WiFi jest na 5GHz i na których kanałach.
Nie pomagam na PW!
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

widze poza moja 7 sieci 5ghz czym moge sprawdzic na jakich kanalach pracuja?

i jakie to by mialo znaczenie skoro nie restartuje routera tylko wifi rozlaczam i polaczam sie ponownie zeby to naprawic
poza tym router sam sobie pasmo wybiera 5ghz i czasami jest na 40 czasami na 60 czasami na 124 i na kazdym sa takie akcje
dzis po 6h padlo teraz wlasnie jestem na padace i wyglada to tak:
Download predkość pobierania * 0.04 Mb/s
Upload prędkość wysyłania * 10.03 Mb/s

upload nie zwiesza neta nic a przy pobieraniu od razu gubi pakiety i spada do zera
https://i.postimg.cc/zX42QY6h/pingi.png
timeouty sa jak zaczyna sie pobieranie na speedtescie pozniej jak konczy wraca do "normy"

i przy kazdym pobieraniu zwiesza neta do zera, czy to rozpoczynam ogladac film czy sciagam jakis plik czy testuje na speedtescie

mam drugi router huaweia jutro podepne do tego z upc go kablem i puszcze 5ghz na drugim i zobacze czy drugi bedzie tak przymulal jak nie to nie mam pomyslow procz udania sie do UPC z prosba o wymiane modemu
Ostatnio zmieniony 2019-04-09, 20:09 przez czekoladowyP, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: tomekwwa »

Więc może problemu należy szukać w komputerze? Ja bym profilaktycznie wywalił sterownik od wifi i go ponownie zainstalował.
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

robilem to, przywracalem stary sterownik ostatnio i bylo to samo, wiec wrocilem do najnowszego, chyba ze jeszcze starszy jakis sprawdze
ps. dlatego zainstalowalem wiresharka ale jakichs floodow nie widze tam na porty, zmienialem tez nazwe sieci + ukrywalem SSID bo moze ktos by mogl z zewnatrz spamowac czy cos ale ... koncza mi sie pomysly
poza tym odinstalowalem wiekszosc programow ktore moglyby jakos zaburzac
zostal Eset Nod32 i przegladarki, zadnego p2p czy innych programow nie posiadam

o czekaj widze jakis podobny problem

http://forum.pclab.pl/topic/1264824-Dzi ... a-Windows/

odinstalowalem ta aktualizacje bo niedawno sie zainstalowala wiec moze od niej takie akcje poza tym byla w dodaj usun programy wiec ... tam nie powinny byc aktualizacje windowsa wiec podejrzanie wygladalo zobaczymy czy pomoze
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: tomekwwa »

Jeśli nie masz innego urządzenia do testów to ja bym zrobił tak. Live dvd ubuntu i sprawdził czy będzie to samo. Chyba że to jakaś egzotyczna karta.
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

a jeszcze pogrzebalem w zdarzeniach i mam duzo czerwonych kropek
z informacja
Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8265: karta sieciowa zwróciła do sterownika nieprawidłową wartość.
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

o dziwo przy innych sterach nie gubi pakietow ale ucina do 5-15mb/s dopiero po ponownym polaczeniu wraca na 150, czas testowac drugi router czy takie akcje beda
czekoladowyP
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-12-11, 17:28

Re: WiFi gubienie pakietów po jakimś czasie

Post autor: czekoladowyP »

ok po testowaniu pare tygodni dalej problem wystepuje, raz na 1-2h uzytkowania ciaglego sie zapcha tak ze musze rozlaczyc sie i polaczyc

zapycha sie 5ghz download (2,4 nie testowalem bo przy 20sieciach w bloku, to ledwo mi 70mb/s wyciaga na speedtescie), przy probie pobierania danych pingi nie trafiaja do celu, tj. download spada do prawie zera, proba pobrania odcina na 10sek neta, pozniej znow na chwile jest net i znow odcina, przy uploadzie ten problem nie wystepuje normalnie idzie zgodnie z limitem 10mb/s bez przerw

ps. troche zle napisalem bo zapycha sie Wifi oczywiscie a nie internet, bo przy tym jak sie zapcha to pingi z bolem pośladków docieraja do routera, wiekszosc z nich jest gubiona
Ping statistics for 192.168.0.1:
Packets: Sent = 85, Received = 75, Lost = 10 (11% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 6ms, Average = 2ms
podlaczylem pod ten modemorouter od upc drugi router po kablu (huawei) i takowy problem nie wystepil ani razu wszystko pieknie gra

jakis pomysl? reklamowac u UPC sprzet czy co? bo nie widzi mi sie fakt ze oba routery odpalone i drugi tylko po to bym mogl korzystac z 5ghz bezproblemowo, a moj lapek jest ekonomiczny lana nie ma tylko wifi 2x2 802.11ac
ODPOWIEDZ