Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
inzynierbudowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-04-12, 07:35

Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Post autor: inzynierbudowy »

Bracia i siostry, prośba o pomoc jak mam skonfigurować extender TPlink. Sieć działa, extender spełnia swoją rolę. Chodzi mi tylko o przełączanie wifi w telefonie z androidem pomiędzy nimi. Nie dzieje się to automatycznie (nazwa sieci i hasło są identyczne). Muszę za każdym razem wyłączać i uruchamiać WIFI. W przypadku laptopa nie ma tego problemu. W jednej z instrukcji jakiegoś szpeca przeczytałem, że najlepiej jeśli router i extender będą na innych kanałach. Czy to może pomóc? Druga sprawa, że nie mogę takiego kanału zmienić, ponieważ w ustawieniach extendera nie ma takiej opcji. Router to Huawei B311s-220. Z góry dzięki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Post autor: matek451 »

To nie szpec tylko i.....a. Repeater odbiera przecież po Wifi więc musi korzystać z tego samego kanału, korzysta z jednego radia więc dalej nadaje też na tym kanale. Ten tryb tak ma, jest zawodny i mało stabilny . No i oczywiście nie ma opcji roamingu w takiej sieci pomiędzy tym słabiutkim B311 a repeaterem.
inzynierbudowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-04-12, 07:35

Re: Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Post autor: inzynierbudowy »

matek451 to co radzisz wymienić router? Na jaki ewentualnie? Mam internet z Play i muszę mieć slot na kartę sim.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Post autor: wojteks »

inzynierbudowy pisze:Chodzi mi tylko o przełączanie wifi w telefonie z androidem pomiędzy nimi. Nie dzieje się to automatycznie (nazwa sieci i hasło są identyczne).
Nie da się, te sprzęty nie obsługują roamingu WiFi.
inzynierbudowy pisze:Na jaki ewentualnie?
Podłącz WA850RE kablem do routera i skonfiguruj jako AP, umieść go w centralnym miejscu może pokryje cały dom/mieszkanie.
Nie pomagam na PW!
inzynierbudowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-04-12, 07:35

Re: Prawidłowe ustawienie extendera TPlink WA850RE

Post autor: inzynierbudowy »

Dzięki dobry człowieku!
ODPOWIEDZ