jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
polsky166
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2019-04-16, 16:53

jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: polsky166 »

Witam mam do Was małą prośbę ponieważ przerasta mnie ta sytuacja mam 2 problemy
sieć wygląda tak
w 1 pokoju router wr740n podłączony do internetu i z niego kablem lan do PC oraz 2 kabel lan leci do 2 pokoju
w 2 pokoju jest router d link dir 825 i do niego podpięty kablem lan telewizor

1. W jaki sposób ustawić to tak że jak wyłącze router nr 1 to automatycznie przełączy mi się internet na modem lte huawei 3131 wpięty pod usb od d linka?

2. W jaki sposób udostępnić dysk zewnętrzny wpięty do d linka w sieci lan tak abym miał do niego dostęp w tv oraz przez komputer?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: wojteks »

1. Nie da się na fabrycznych softach raczej. Po co wyłączasz router WR?

2. podpinanie tego tak to raczej słabe jest, zamiast D-Linka powinien być AP/switch a nie router.
Nie pomagam na PW!
polsky166
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2019-04-16, 16:53

Re: jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: polsky166 »

no to polećcie mi cos ja nowiciuszem jestem w ciągu 30dni moge go oddać
1. Chce poprostu miec neta awaryjnie z modemu lte gdy np dostawca mi odlaczy czasem są awarie wiec wiecie o co chodzi tak zeby sie automatycznie przelaczączało na modem myslalem ze jak jest taka funkcja to sie bedzie samo to przelaczalo
2. to jak najlepiej to rozwiązać?
No obecnie d link jest w funkcji przełącznika jak wchodze na router 740n to pokazuje całą siec tz PC, TV, tuner sat, telefony podpięte do wifi ale jak d link jest w tej funkcji niema wtedy opcji udostępniania dyskó przez usb. albo cos przeoczylem
ale jakbym kupil switcha to przeciez tam niema portu usb ani wifi, zalezy mi tez głównie aby miec internet w tym 2 pokoju bo z tego 1 routera to wcale nie lapie sygnału.
dysk twardy ma tylko port usb i zasilanie i chce go wpiąc do routera d linka a wchodzic do niego przez PC który jest podlaczony do 740n a 740n i d link kablem lan
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: tomekwwa »

1. Jak jest jaka funkcja, bo chyba tylko Ty wiesz o co chodzi? Masz tam failover i dualwan?
2. Najlepiej nie stawiać dwóch routerów, bo one z założenia mają sieci od siebie separować, a nie je łączyć.
polsky166
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2019-04-16, 16:53

Re: jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: polsky166 »

to poprosze o rozwiązanie to co mam kupic zamiast routera?
chce miec poprostu siec 1 w domu ale w tym 2 pokoju podlaczyc 2 sprzety po kablu lan i zeby bylo tam tez wifi
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak udostępnić dysk/modem lte w sieci lan?

Post autor: wojteks »

Sprzętu masz wystarczająco pod warunkiem poprawnej konfiguracji. Niestety rozmnożyłeś problem na 2 tematy więc ciężko będzie końca dojść.

Ten temat zamykam dla porządku.
Nie pomagam na PW!
Zablokowany