Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

Witam.
mam problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Moim dostawcą interneta jest Orange DSL w piwnicy postawiony mam ich router Zyxel VMG8324-B10A
włączone wifi 2,4 o nazwie Mefubiuro
Kanał - auto
Sieć lokalna
DHCP - właczony
Od Zyxela na piętro biegnie przewód od Lan do Netgear R610 do złącza Wan. Netgear przełączony w tryb bridge (taki schemat podłączenia w instrukcji routera przy tym trybie)
Roter ustawiony:
sieć lokalna DHCP - wyłaczone
Wifi 2,4 nazwa Mefu
Kanał - auto
Wifi 5 nazwa Mefu 5G
Kanał - 48
Wszystko ładnie śmiga do momentu aż któryś z użytkowników nie wyłączy laptopa/tableta. W tym momencie gubi się połączenie wifi na routerze.
Lampka wifi przechodzi z zielonego na pomarańczowy, po czym gaśnie. Po chwili włącza się pomarańczowy i przechodzi w zielony. W tym czasie pozostałe urządzenia gubią sieć po około 1-2 min sieć pojawia się w wyszukiwanych i normalnie działa. Połączenie Lan nie jest zrywane. Ta sama sytuacja powtarza się na innych routerach.
Ktoś ma jakieś pomysły?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: tomekwwa »

Dziwne to jest to, że to w ogóle działa... Wykorzystujesz drugie urządzenie jako switch z ap, a ustawiasz go w tryb bridge. Nie wiem dlaczego Ci to działa.
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

W Netgear co do Lan nie ma co ustawiać
Obrazek
Wybierasz jedynie czy ma być stały ip czy przyznawany przez pierwszy router. Pozatem lan działa cały czas
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: tomekwwa »

Netgear ma pracować jako Access Point, a nie Bridge.
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

Nie wiem może coś pomieszałem w nazwach. Ale gdy pracował w trybie AP( kabel połączony między routerami lan do lan ) powielał mi sieć z biura którą chciałem w pewnym stopniu ograniczyć. Ograniczeń tych nie chciałem mieć w sieci domowej, Z sieci domowej chciałem mieć również dostęp do serwera pracującego w biurze.
Już myślałem z wszystko działa a jednak nie.
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

Witam. Nie mogę już edytować Posta.
Teraz zauważyłem że router pracuje jako punkt dostępowy.
qlimaxee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-09, 19:01
Lokalizacja: gg

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: qlimaxee »

Czyli w donu chcesz zrobić oddzielna sieć 'domowa' żeby z niej nie było dostępu do sieci biurowej? Bo nie rozumiem co masz na myśli pod 'ograniczyć'.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: tomekwwa »

Musiałby się zdecydować co on chce zrobić. Mówi o dwóch sieciach osobnych, ale ma jeden router i jeden DHCP, więc trudno by sieci nie były ze sobą połączone. Ponieważ nie wiadomo co poustawiał to efekt na wifi jest taki jak opisał. Generalnie to chyba miała być sieć A firmowa i dalej drugi router z AP i osobna sieć B. Wtedy z sieci B przy poprawnej konfiguracji można utworzyć trasę do jakiegoś komputera w sieci A.
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

Widze że nie wyraziłem się zbyt jasno, ale proszę wybaczyć to nie mój zawód. W biurze chce mieć sieć wifi z pewnymi ograniczeniami, chociażby osobne hasło i wyłączanie wifi poza godzinami firmy. Osobnej sieci nie chce robić. w firmie działa serwer którego nadwyżki mocy wykorzystuje ku swej uciesze. Wbrew temu co panowie piszą wszystko działa niemal idealnie każdemu z komputerów w domu podłączonych do drugiego routera mogę przyznać dowolny zewnętrzny IP i chodzi z pełną prędkością, bez względu na to czy leci z sieci lan czy z zewnętrznego IP. Problem jest tylko wtedy gdy wyłączone zostanie jakieś urządzenie podłączone do wifi drugiego routera. Wtedy router na chwile traci internet. Dodatkowo problem ten nie występuje za każdym razem. Podczas zabawy w włączanie i wyłączanie komputerów rozłącza co pewien czas.
qlimaxee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-09, 19:01
Lokalizacja: gg

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: qlimaxee »

Ustaw netgear tak żeby pracował w trybie AP (punktu dostępowego) tj.:
1. Wyłącz w nim serwer DHCP
2. Podłącz do portu LAN nie WAN (kabel od zyxela)
3. Ustaw taką samą adresacje jak zyxel w biurze, a adres routera ustaw jako kolejny po routerze w firmie tj. jak zyxel ma 192.168.1.1 to netgear daj np. 192.168.1.2 lub inny kolejny
4. no a nazwe wifi ustal według preferencji .

Tak ustawione ma działać. Masz jedną sieć, a jaką zrobisz nazwę wifi to już to nie ma nic do działania sieci.
qlimaxee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-07-09, 19:01
Lokalizacja: gg

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: qlimaxee »

daj znać czy działa, najwyżej zrób twardy reset routera w domu i ustaw od podstaw.
Nazwe wifi i hasło możesz nawet dać to samo co w firmie - wtedy powinno Ci się płynnie przełączać między siecią w biurze a w domu, o ile Oczywiście sieć wifi będzie w biurze rozgłaszana.
Mefu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-05-01, 10:32

Re: Dwa routery w bridgh zanik wifi po wyłączeniu jednego urzadzenia

Post autor: Mefu »

Witam.
Brak mojej wiedzy lub doświadczenia. W Netgear w funkcji którą opisałem działa jako AP. Złacze Wan działa jak zwykły swich. Problemem był Router od Orange. Zyxell musiał już wcześniej mieć problemy z softem bo niektóre usługi żeby działać nagle potrzebowały przekierowania portów. Opisane problemy pojawiały się z różnym nasileniem cały czas. Ostatnio Zyxell postanowił gubić połączenie z netem. Po wymianie wszystko wróciło do normy i wszystkie problemy zniknęły.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ