Radiówka vs. Play Net Box

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pitrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-22, 17:23

Radiówka vs. Play Net Box

Post autor: pitrek »

Witam, potrzebuję pomocy a właściwie opinii, przeprowadziłem się do domu jednorodzinnego i jestem na etapie wyboru internetu, mam 3 oferty a mianowicie Orange internet domowy do 80mb/s, Play Net Box 300GB limitu oraz lokalną radiówkę bez limitu firmy MEGANET do 50mb/s, testuje aktualnie Play i radiówke i z obu w sumie jestem zadowolony aczkolwiek różnice są w download oraz uplod na korzyść Play zaś radiówka ma lepszy ping i jest zdecydowanie najrówniejsza, moje pytanie brzmi, co byście polecili ? Czy internet radiowy to jest dobry wybór i czy nie jest zależny od pogody czy te czasy już minęły, że pogoda zrywala połączenia? Prosiłbym o opinię, mieszkam w Opolu, chciałem również nadmienić że przesiadam się z neta UPC 300mb/s z mieszkania i niestety tutaj nie sięga ani UPC ani światłowód :facepalm:

Router z radiówki TP LINK TP-WR940N

Play - Huawei B2338 plus urządzenie zew.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Radiówka vs. Play Net Box

Post autor: wojteks »

Pytanie jak będzie działał ten Orange do 80Mbps (VDSL?). O ile w ogóle się da.
Nie pomagam na PW!
pitrek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-22, 17:23

Re: Radiówka vs. Play Net Box

Post autor: pitrek »

wojteks - po rozmowie z sąsiadami i doświadczeniami znajomych z internetem z Orange raczej nie wybiorę tej opcji, także zostaje Play oraz radiówa.
ODPOWIEDZ