Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Routerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-09-03, 08:48

Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: Routerek »

Potrzebuję kupić router o małej mocy. Wifi będzie potrzebne jedynie w pokoju, w którym będzie stał router. Będą z niego korzystać jedynie dwa urządzenia. Wykorzystywana częstotliwość to 2.4 GHz. Router musi być bezgłośny - aby nie było słychać jego pracy, gdy jest całkowicie cicho w pokoju.

Ktoś coś doradzi?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: key »

Wrzuć w Allegro zapytanie o router, zaznacz opcje cena 95..105 PLN i kup teraz, wybierz coś co Tobie się będzie podobać, n.p. TP-LINK TL-WR940N.

Moc nadawania jest podobna w wszystkich ruterach - jest ona regulowana przez prawo. Routery zazwyczaj nie maja mechanicznych części ruchomych, wiec są ciche.
Nie pomagam na PW.
Routerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-09-03, 08:48

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: Routerek »

Dzięki. Mój router Connect Box od UPC wydaje piskliwy dźwięk, który wyraźnie słychać, gdy jest cicho w pokoju.

Rozumiem, że maksymalna moc jest regulowana przez prawo. Z tego co widzę, to w niektórych routerach jest możliwość ręcznego obniżenia mocy. Niestety, to chyba nie dotyczy Connect Box'a.

Skapnąłem się też, że nie dam rady podłączyć swojego routera zamiast Connect Box'a - musiałbym go podpiąć DO Connect Box'a.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: key »

Routerek pisze:Mój router Connect Box od UPC wydaje piskliwy dźwięk, który wyraźnie słychać, gdy jest cicho w pokoju.
Brzmi jak uszkodzone kondensatory w przetwornicy DC/DC. Twój router jest prawdopodobnie wynajęty, wiec możesz go reklamować i wymagać cichego.
Routerek pisze:Z tego co widzę, to w niektórych routerach jest możliwość ręcznego obniżenia mocy.
Jest to opcja obniżające maksymalne wzmocnienie w końcówce mocy nadajnika.
Routerek pisze:Niestety, to chyba nie dotyczy Connect Box'a.
W menu routera, jesli funkcja jest zaimplementowana, znajdziesz odpowiedni punkt. W sumie ten punkt niewiele daje - maksymalna moc nadawania jest dopasowywana do potrzeby, wiec jeśli klient jest blisko, to router sam redukuje moc.
Routerek pisze:Skapnąłem się też, że nie dam rady podłączyć swojego routera zamiast Connect Box'a - musiałbym go podpiąć DO Connect Box'a.
Jeśli twój dostawca internetu pozwala na własne modemy (a w.g. obowiązującego prawa musi), możesz kupić router który ma modulacje do anteny TV, n.p. Fritz!Box 6490 Cable lub 6591 Cable. Dopytaj tylko czy Ci go załączą oraz jaki typ modulacji (wersja DOCSIS) jest używany w twojej kablowce.
Nie pomagam na PW.
Routerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-09-03, 08:48

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: Routerek »

Dzięki.
Ogólnie problem jest taki, że router znajduje się ok. 1 m odległości od mojego fotela, w którym siedzę korzystając z komputera. Nie jestem pewien czy to jest dobre dla mojego zdrowia. Pole elektromagnetyczne generowane przez router wyraźnie spada wraz z odległością. Ja będąc poza budynkiem w odległości ok. 30 m od routera (pomiędzy nami jest jeszcze minimum 1 gruba ściana) łapię zasięg sieci WiFi na moim telefonie, co nasuwa pytanie: jak silne w takim razie jest promieniowanie elektromagnetyczne w odległości 1 m od niego?

Pod poniższym linkiem zamieszczono gif obrazujący w jaki sposób zmienia się zasięg routera w zależności od jego lokalizacji w mieszkaniu:
https://www.spidersweb.pl/2017/12/jak-p ... i-101.html
Siedzę zaraz przy tym "słońcu".
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: key »

Routerek pisze:Ogólnie problem jest taki, że router znajduje się ok. 1 m odległości od mojego fotela, w którym siedzę korzystając z komputera. Nie jestem pewien czy to jest dobre dla mojego zdrowia.
Moc jest limitowana do 100 mW dla 2.4 GHz - jest to na tyle mało, ze nawet jeśli siedzisz bezpośrednio na routerze, to nic Ci się nie stanie.
Routerek pisze:Pole elektromagnetyczne generowane przez router wyraźnie spada wraz z odległością.
Dla isotropowej anteny jest ona proporcjonalna do trzeciej potęgi odległości - to wynika z fizyki oraz tego jak rozprzestrzeniają się fale EM. Jesli mamy anteny to wtedy dochodzi zmienienie zasiegu, n.p. click.
Routerek pisze:Ja będąc poza budynkiem w odległości ok. 30 m od routera (pomiędzy nami jest jeszcze minimum 1 gruba ściana) łapię zasięg sieci WiFi na moim telefonie, co nasuwa pytanie: jak silne w takim razie jest promieniowanie elektromagnetyczne w odległości 1 m od niego?
Wieksze, ale w dalszym ciagu na tyle niskie, ze nie masz sie czym przejmowac.
Nie pomagam na PW.
Routerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-09-03, 08:48

Re: Router do 100 zł ze słabym zasięgiem

Post autor: Routerek »

Dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ