Problem z internetem radiowym, uderzenia niestabilnego pingu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Harmi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-18, 18:11

Problem z internetem radiowym, uderzenia niestabilnego pingu

Post autor: Harmi »

Jeżeli post w złym miejscu do z góry przepraszam.
Witam, internet radiowy 30mb, firma geckonet woj pomorskie antena na dachu+kabel do routera+ wifi na dom, odległość do masztu 8 km, czyste pole
Mój problem wygląda następująco, z reguły chwila czystej gry(ping od 30 do 50 z wahaniem 30-35, 50-54) max do 30min po czym ping się destabilizuje i wahania wyglądają już trochę inaczej od 30-130 (rośnie- maleje w 5s i tak co rusz).

ad.2 załączniki ss
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z internetem radiowym, uderzenia niestabilnego pingu

Post autor: wojteks »

Radiówka z 8km 30Mbps? Teoretycznie super wynik, praktycznie widzisz ja działa.Od początku tak jest/było czy było bez tych wahań pingu i popsuło sie teraz?

Zgłoś problem u dostawcy, gdybym był dostawcą to z 8km radiówki nikomu bym ni sprzedał.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Problem z internetem radiowym, uderzenia niestabilnego pingu

Post autor: atento »

Z takiej odległości cieszył bym sie internetem jaki jest przy wi-fi 5 :D Ewentualnie zainwestował w sprzęt po stronie dostawcy i u siebie żeby zrobić dobry link

Jak ma dobre łącze dostawca to ping powinnien być znacznie niższy u mnie na telefonie z 1,5 km od darmochy mam 12 ms do spedtestów.


To jakaś urynanet jak założył internet w takiej odległosci... z drugiej strony nie masz co narzekać jesli nalegałeś, jeśli tego nie robiles patrz początek zdania.


Z tych ss słabo wywnioskować... Z nich niczego sie nie dowiesz, użyj win mtr albo w tym programie w opcjach zmien na paczki 64 i krótszy czas między pingami
ODPOWIEDZ