Huawei B535-232 czy B529

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

Dobra, wejdę z Tobą matek w dyskusję, bo widzę, że ewidentnie masz jakiś zgrzyt i pretensje o coś, co tak naprawdę sam sobie wymyślasz. Do tego sposób prowadzenia dyskusji nie licuje zbytnio z logicznym rozumowaniem a akurat w tej dziedzinie to raczej mnie uczyć Ciebie a nie na odwrót, skoro już się wychyliłeś z byciem fachowcem od anten w przeciwieństwie do mnie - "nikogo".

Jasne - jadąc na jeden czy dwa dni do Łodzi będę zabierał ze sobą najnowszy router, anteny itp. sprzęt, żeby zrobić testy jakiemuś matkowi z forum, który i tak jak podam testy to znów wymyśli coś i uzna, że te testy są guzik warte, bo tylko on jest hurr durr wielki znawca a ja jestem nikim. Nie no sorry, ale bzdury opowiadasz - po swoich doświadczeniach wiem jak testować net bezprzewodowy na tyle, żeby wiedzieć z czym na podstawowym poziomie mam do czynienia i tyle wystarczy - i tak jest to większa wiedza niż większości użytkowników, choć nigdy nie uzurpowałem sobie prawa do stwierdzenia, że wiem na temat kwestii technicznych więcej niż Ty. Mam ze sobą normalne urządzenia (np. telefon i laptop z routerem usb) i na tych urządzeniach ma to porządnie działać. Jeśli uważasz, że w centrum trzeciego największego miasta w Polsce trzeba inwestować w anteny i Bóg wie jakie inne sprzęty, żeby ogarnąć normalne osiągi netu bezprzewodowego i to jest ten szał to Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.

Nie pochwaliłem się jak w Łodzi działał mi T-mobile, bo jak już wcześniej pisałem, T-m mam w routerze w domu a telefon mam jeszcze w Play - jakbyś nie zajmował się tylko produkowaniem zbędnej piany tylko skupił się na meritum to byś o tym wiedział, bo pisałem to ze 3 komentarze temu. I mój komentarz miał na celu sfalsyfikowanie Twojej tezy o "zawsze super Play w miastach", co zrobiłem. Testów Ci nie podam, bo nie zamierzam jechać 85km żeby udowodnić coś randomowi z forum - nie mam żadnego interesu w tym, żeby kłamać i jak ktoś będzie śledził tę dyskusję to sam wyciągnie wnioski kto jest fanbojem Play a kto rzetelnie podchodzi do problemu. Tym bardziej, że nie napisałem, że net nie działał w ogóle, napisałem, że działał i z jakimi prędkościami i gdzie konkretnie były problemy jeśli działał fatalnie. I dalece odbiegało to od powszechnego rozumienia pojęcia "szał" ;)

Co do mojej okolicy - niczym się nie jaram. W przeciwieństwie do Ciebie nie żyję takimi rzeczami. To jest dla mnie zwykłe narzędzie i oceniam przez pryzmat 4 lat korzystania z T-mobile i 2 lat korzystania z Orange oraz testów Play i Plusa, a nie wykresów na btsearch i oceniam, że działa to dobrze, przy zaznaczeniu w jaki sposób korzystam, w jakich godzinach i kiedy problemy występują. Mam do tego większe prawo niż Ty, który prawdopodobnie nigdy nie będzie miał możliwości testowania tego nadajnika przez cały rok. Nie kieruje się też żadnymi historiami i uprzedzeniami - ze trzy tygodnie temu zakończyłem 4-miesięczną batalię z Playem o banalną rzecz, która skończyła się tylko dzięki temu, że wysłałem im przedsądowe wezwanie za co uzyskałem rabat, bo przez 4 miesiące nie robili nic, żeby problem naprawić. Jak mam możliwość, to uprzedzam ludzi przed korzystaniem z Play, bo w razie jakiegokolwiek problemu maja tragiczny sposób obsługi klienta - to właśnie napisałem w obrębie tematu i w ten sposób spróbowałem pomóc. I guzik mnie obchodzi, że Ty nie potrzebujesz BOK - nie jesteś pępkiem świata.

Tak po prawdzie to ostatnio regularnie sapiesz, jojczysz o dowody, testy, jakbyś myślał, że tylko Ty masz rację i że jesteś nieomylny. Nawet nie targnąłeś się na przeprosiny, że palnąłeś bzdurę, że takich BTSów jak mój nie modernizują a ja grzecznie poprosiłem o źródło takiej informacji. Okazało się, że zwyczajnie wprowadziłeś mnie w błąd. Jak Ci napisałem na PW, że tak się stało, to też zero "przepraszam" tylko "TESTY TESTY HURR DURR". Teraz jak już w BTSearch widnieje, że BTS jest zmodernizowany, to też cisza, tylko ataki i umniejszanie tego, jak wpływa taka modernizacja na net na takim terenie. Ale nie, Ty nikogo nie wprowadzasz w błąd i nikt Ci się nie skarży - no to Cię informuję, że mnie wprowadziłeś w błąd i się skarżę - i co teraz? Przeprosisz jak mężczyzna, czy znów zaserwujesz tupanie nóżką i "jesteś nikim"? ;)

Guzik mnie obchodzi ile BTSów uruchomił Play w mojej okolicy, bo dotrę i tak max do tego, który stoi od dłuższego czasu jakieś 800 metrów za BTSem, z którego teraz korzystam a w Play nie ma no limit. Do tego bredzisz o dziurach zasięgowych, których od dawna nie ma.

Pytasz co zrobił T-m i od razu dowalasz się do tego 1800, które realnie tutaj ratuje sprawę dla ludzi, którzy mają no-limit nawet, gdy przyjedzie masa działkowców, bo dodatkowa częstotliwość zwyczajnie odciąża LTE800. Nie zająkniesz się też, że w Wólce Kuligowskiej T-m postawił maszt, który odciążył Brudzewice i Studziannę, gdzie też jest masa działek. Taka dyskusja jest bez sensu, bo Ty piszesz pod tezę i tylko w oparciu o teorię. Nawet nie zauważasz, że nie jestem żadnym klakierem T-mobile tylko po prostu zauważam fakty - są miejsca, w których jedna sieć działa lepiej niż druga i wcale nie jest tak, że wszędzie PLAY JEST NAJLEPSZY HURR DURR a T-mobile jest do d*** i przeciążony, co twierdzisz Ty. Łapiesz o co chodzi, czy nadal nie?

Mnie nic nie ubodło, nie wiem nawet o co chodzi z jakimś "nisko". Masz chyba swój świat ;) I autor tematu ani nikt w jego obrębie nie pytał o Play. Co więcej, nie jest to pierwsza sytuacja, w której ktoś wprost Ci pisze, że nie pyta jakiego wybrać operatora tylko jaki wybrać sprzęt, bo od razu uruchamiasz się z tymi swoimi peanami na cześć Play zamiast faktycznie pomóc. Może czas dojrzeć i uświadomić sobie, że gros z tych, którym nie pomogłeś nie narzekają na to, że wprowadzasz w błąd albo piszesz coś, co ich nie obchodzi, bo po prostu olewają takie osoby jak Ty?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

A w czym ten elaborat ma pomóc autorowi tego tematu? Ty go przed Play nie ostrzegaj bo sam dałeś d... biorąc abonament w PLAY który na tym obszarze wczesniej nie istniał. A teraz prowadzisz z tego powodu prywatna krucjatę i wypisujesz ze tylko BOK PLAY jest niekompetentny a to norma u wszystkich operatorów, poczytaj jak inni walczą ze swoimi operatorami.
I hamuj swoja gębę bo juz raz napisałeś o mnie "delikwent" a teraz piszesz że są tacy "co olewaja moją osobę". A przepraszać to ja nie mam za co, trafiła ci się na tym <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> przypadkowa modernizacja jednego masztu NW to się ciesz, inni z tej okolicy nie mieli tyle szczęścia dlatego chętnie polecam im właśnie do przetestowania Play.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

"A w czym ten elaborat ma pomóc autorowi tego tematu?" - nie tylko jemu, ale i innym - w unikaniu Twojego niemerytorycznego defetyzmu.

"Ty go przed Play nie ostrzegaj bo sam dałeś d... biorąc abonament w PLAY który na tym obszarze wczesniej nie istniał." - wybacz, ale Ty masz ewidentne problemy intelektualne, które korelują nie tylko z Twoim brakiem umiejętności wnioskowania ale i czytania ze zrozumieniem. Ty nawet nie zapytałeś o jaką usługę chodzi, a chodzi o telefon a nie Internet. Nie wiesz też nawet co stanowiło problem i chrzanisz o jakichś krucjatach. Wieje fanbojem na kilometr. Za dużo emocji i pieniactwa, za mało rozumu.

"I hamuj swoja gębę bo juz raz napisałeś o mnie "delikwent" a teraz piszesz że są tacy "co olewaja moją osobę"" - odzywaj się tak do kolegów - ja nim nie jestem i nie będę - nie zadaję się z ludźmi niskiej kultury odzywającymi się w ten sposób. Ani "delikwent" ani stwierdzenie, że ludzie olewają takie osoby z powodu pisania rzeczy, które ich nie interesują nie są obelgami, więc skończ bredzić. To drugie jest zwyczajnym faktem - obraź się, że stwierdzę, że masz dwie nogi. O tempora. Do podręczników języka polskiego i logiki marsz.

"przepraszać to ja nie mam za co" - teraz masz już dwa powody. Pierwszy to wprowadzanie w błąd i Twoje jałowe "trafiła ci się" tylko pokazuje jak niskie jest Twoje zachowanie, że nie potrafisz przyznać się do błędu. Drugi to chamskie odzywki, gdy ja Ci nie ubliżyłem. Jak nie znasz znaczenia jakiegoś słowa, to skorzystaj nawet z sjp - wiedza pomaga. Nie tylko ta o antenach.

Tak czy siak - z mojej strony koniec rozmowy. Zacząłem tę dyskusję, bo myślałem, że jako istota rozumna potrafisz być odrobinę refleksyjny i zauważysz, że nikt Cię nie atakował, tylko wytknął coś, co mógł i istnieją podstawy do tego. A warto wziąć to pod uwagę, bo udzielasz się mocno i czasami zwyczajnie szkodzisz, choć kiedyś byłeś o wiele bardziej merytoryczny i pomocny, za co sam Ci lata temu dziękowałem. Niestety zmieniłeś się i teraz zachowujesz się jak zwykły prostak przeświadczony o własnej nieomylności a do tego niezaznajomiony ze słownictwem powszechnie uznanym za nacechowane pejoratywnie. Taki poziom rozmowy nie licuje z moją higieną intelektualną i standardami kulturowymi. Miłego wieczoru ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Wyszczekany jesteś i nic więcej, ale to nie jest forum na twoje kwieciste tyrady. I nie tobie oceniać moją osobę i działalność tutaj, twój mizerny dorobek na forum wyraźnie wskazuje że nie jesteś nawet partnerem do merytorycznej dyskusji ze mną a pod pozorem swojej kultury osobistej skrywasz głębokie chamstwo i poczucie wyższości. Szkoda że tak nie brylujesz w tematach stricte technicznych gdzie potrzeba konkretnej wiedzy a nie gładkiej gadki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: wojteks »

Oj widać że się Wam nudzi w domu. Każdy ma swoje racje i obserwacje. Mnie osobiście pogoń za prędkościami nie jest potrzebna, agregacje cuda wianki też mnie nie rajcują. Filmów w 4K nie oglądam i internetu nie backupuję a dostęp mobilny używam zgodnie z przeznaczeniem czyli mobilnie.

Już spotkałem się z zarzutem że światłowód z Orange jest drogi i nawet tam gdzie jest możliwość ludzie biorą LTE a potem narzekają i oczekują niemożliwego.

Na dziś obciążenie sieci gwałtownie rośnie a jeszcze bardziej wzrośnie jak szkoły zaczną pracować zdalnie i będzie tak całymi dniami. Oceniam że to potrwa przynajmniej do końca kwietnia jak nie dłużej.

Skąd niby wysyp nowych postów związanych z wyborem sprzętu i operatora? Część tych ludzi będzie szczęśliwych mając w ogóle jakiś sensowny dostęp i nie w głowie im agregacje czy inne cuda na kiju, oczekują prostej i szybkiej odpowiedzi.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ