Huawei B535-232 czy B529

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

Bo on uważa, że każdy potrzebuje 300 Mb/s albo i więcej ze śmiesznym limitem 200 GB. To standard w jego wypowiedziach. Tylko Play najlepszy i ciągle Play jest super bo ma "B818 z 4 CC CA"
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: wojteks »

Każdy ma różne potrzeby, mnie wystarcza stabilne 19Mbps downloadu i 0.9Mbps uploadu po adsl'u chociaż nie pogardziłbym światełkiem 100-300Mbps, inni muszą mieć najwięcej/najszybciej i to w LTE bo internet backupują z limitami rzędu 200GB/miesięcznie.

Stacje zasięgowe (LTE800-900) większych prędkości nie zapewnią bo są zwykle przeciążone (będą bardziej), tak samo wiele stacji bez pasma 2100/2600 będzie/jest przeciążonych.

Na dziś mamy Covid19 czy tam "koronawirusa" i każdy kto może pracuje zdalnie, szkoły też zaczynają się na taki model przestawiać a to powoduje duży ruch w dzień (7-....) a co za tym idzie prędkości dzienne zbliżają się do wieczornych i wszelkie przeciążenia objawiają się od razu.

Na sieć 5G poza centrami dużych/większych miast poczekamy jeszcze lata.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Niektórzy którym do LTE800 dołozyli LTE1800 sadza ze to powszechne działanie a tak nie jest, to jest powtórka z rozrywki, wczesniej na niewielu stacjach only 800/900 NW ratował sobie d.. dokladajac nie wiedziec po co LTE2600. Podobny manewr zrobił na wybranych stacjach z LTE1800, niewielu i tylko w strefach radiowych gdzie korzystał z HUAWEI, zrobił to niskim kosztem bo sprzet był z demontażu anten z Warszawy i okolic. Nie ma to nic wspólnego z planowa modernizacja stacji 800/900MHz a jedynie przypadkowe i doraźne więc czym sie niektórzy jaraja , chciałby m zobaczyć teraz to 40Mb/s w T-mobile z w tym środku lasu, poproszę speedtesr.
To jest rzeczowa ocena błedów jakie NW popełnił w budowie swojej sieci LTE. A co do PLAY to on takich błędow nie powiela i to boli niektórych.
A propos koronawirusa i sieci mobilnych coś extra dla miłosnikówT-MOBILE, ze stacji 4 CC CA na swiatełku https://www.speedtest.pl/wynik/237049573 i konkurent z tego samego BTS-a https://www.speedtest.pl/wynik/237049573 i taki sam BTS Play https://www.speedtest.pl/wynik/237064897 a na koniec lider na LTE1800+900 https://www.speedtest.pl/wynik/237054599
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

@piotrzet - xD dokładnie

@wojteks - pracuję zdalnie od lat i naprawdę nie ma jakichś znaczących zmian u mnie w okolicy. Generalnie rozumiem o co Ci chodzi i jasne, 5G dla niektórych będzie "zbawieniem", ale chodzi mi tylko o dwie kwestie - naprawdę istnieją lokalizacje, w których nie-play jest lepszy i nie trzeba żonglować kartami to po pierwsze a po drugie, tak jak napisałeś - ludzie mają różne potrzeby ale takich, którzy realnie wykorzystają łącze powyżej 50mbit jest bardzo mało (nie, oglądanie filmów czy szybsze ściąganie gier to nie jest realne wykorzystywanie możliwości łącza) ;) ot tylko tyle i może dla niektórych aż tyle.

@matek - jak wyżej. Z tobą skończyłem rozmowę w momencie, w którym zauważyłem, że udowodnienie racji skończyłoby się chyba tylko wtedy, gdybyś u mnie zamieszkał i się przekonał na własne oczy. Sorry, ale nie i nie zamierzam już tracić czasu na żadne przesyłanie Ci czegokolwiek, bo to jest kopanie się z koniem ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Gdy brakuje argumentów pozostają inwektywy. Nic nie musisz udowadniać bo i tak nie masz żadnego pojęcia jak wygląda obecnie stan sieci NetWorks na prowincji gdzie na stacjach brakuje dramatycznie pojemności . Dla ciebie partnerem do dyskusji jest niejaki @piotrzet.Nadajecie na tych samych różowych falach.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

Nigdzie takowe nie padły. Padło tylko stwierdzenie faktu, ale możesz ubrać to w płaszczyk braku argumentów i obrażania. Tupnij jeszcze nóżką.

Podsumujmy - ja mieszkający i pracujący zdalnie od kilku lat "na prowincji" nota bene dzięki zainstalowanemu m.in. za Twoją poradą w taki a nie inny sposób łączu, które nadal się bardzo dobrze sprawdza, poruszający się w okolicy korzystając z internetu bezprzewodowego czy to w laptopie czy telefonie bardzo często właśnie z NetWorks nie mam żadnego pojęcia, kłamię i w ogóle jestem be i fuj. Ty natomiast śledząc wykresy wiesz doskonale, że nie istnieją miejsca, w których sytuacja nie wygląda tak, jak ją przedstawiasz. Przy czym rzecz jasna nie powiedziałem, że nie istnieją takie miejsca, gdzie jest dramatycznie, ale żeby do tego dojść, to trzeba umieć podejść do sprawy rozumując logicznie (ogarnij wielkie kwantyfikatory) a nie oddając się emocjom. Tak czy siak - Twoja racja - mój spokój. Żyj sobie w przeświadczeniu własnej nieomylności.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

Dokładnie. Te 100-200 Mb/s to mogłoby być przydatne przy dużo większych pakietach, a tym czasem większości wystarczy 15-20 Mb/s choć nawet i to będzie za dużo. Filmy w jakości 1080p potrzebują 5 Mb/s. Nie każdy używa internetu do ściągania plików czy chwalenia się speedtestami w necie. Wystarczy mu tyle Mb/s żeby płynnie oglądać filmy i korzystać z internetu itp I dokładnie to samo jest w domach gdzie ludzie mają dostęp do światełka po co komu 1 Gb/s czy nawet te 500 Mb/s jak z internetu korzysta kilka osób?
Ja ostatnio zalożyłem te 500 Mb/s i prawdę mówiąc jeśli czasem coś pobiorę z chmury itp nie są to jakieś wielkie pliki to wystarczyło by i te 100 Mb/s i tak z nadmiarem. Ale matek musi się podniecać bo jego cudowny Play ma "4 CC CA z B818 i co z tego, że ma? A jakie pakiety do tego ma? Śmieszne 300 GB które można wykorzystać w kilka dni jeśli ktoś pobiera dużo pilków czy zacznie oglądać filmy w 4K.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Na dziś to T-mobile ma takie same pakiety danych jak Play więc o czym mowa? Wystarczyły dwa lata aby rakiem wycofać sie z tego bez limitu rozdawanego za pól darmo który skutecznie zdegradował sieć w wielu lokalizacjach.
A co do prędkości to uzytkownicy dawnych ofert no limit majacy ze stacji LTE800 majacy wieczorami standardowe 1-2Mb/s to się teraz 'naogladają do bólu'. Oferowanie w 2020 roku internetu działajacego z prędkościami 3G jak w 2008 roku to kpina z klienta, ale ważne ze bez limitu danych.
Ciebie najbardziej boli wybór sprzetu w Play bo u Niemca jest cieniutki a na dodatek słynie on z kastrowania Huawei.
Play jak kazdy operator ma duzo za paznokciami ale w dwóch kwestiach bije NW, buduje sieć w sposób przemyślany, stara się maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby radiowe, uruchamia na wsiach od razu minimum 30MHz pasma.
W NW postawiono protezę z 10MHz na zasigowym LTE800 wiec teraz gorączkowe ruchy aby ratowac sytuację a biorąc pod uwagę ze gros wysiłków to refarming oraz modernizacja sieci do 4x4 w duzych miastach efekty na stacjach only 800/900 póki są żadne bo trudno sadzic aby dołożenie sporadycznie LTE1800 zmieniło sytuację klientów z takich stacji, niestety ale sa to obecnie klienci najgorszego sortu u obydwu operatorów' .
Druga rzecz za która wypada pochwalić Play to wybór sprzętu do ofert internetowych oraz dobre ceny za niego, konkurencja nie dorasta mu do pięt .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

Ale czy ktoś pisze o tym, że T-Mobile ma większe pakiety? Bo nie widzę. Co to za różnica czy 300 GB wykorzystam z prędkością 20 Mb/s czy 200 Mb/s?
Po za tym przypomnijmy także, że 300 GB w Play jest ograniczone do lokalizacji w T-M nie.
Rozumiem jaranie się prędkością w Play byłoby na miejscu gdyby ta sieć miała większe pakiety danych i realne możliwości korzystania z takich prędkości do pobierania plików czy oglądania filmów w 4K, a tak mamy pakiet 300 GB, który przy takich prędkościach i normalnym użyciu "jak domowy" jesteśmy wstanie wykorzystać w kilka dni? Jakie są zalety takiej prędkości przy tak śmiesznych pakietach danych?
Naprawdę skończ to wychwalanie Play i zdejmij fioletowe okulary podniecasz się prędkościami na wsi 200 Mb/s a dziwnym trafem milczysz o tym jakie Play ma problemy w miastach. To jest dopiero kpina z klientów i jak piszesz " Oferowanie w 2020 roku internetu działajacego z prędkościami 3G jak w 2008 roku to kpina z klienta" tylko, że w miastach i jakoś o tym milczysz. Kolejna sprawa to sprzęt super fajnie, że Play oferuje B818, Nighthawk M1 tylko co z tego? Jak dalej oferują śmieszne pakiety danych?
A no i ciekawe, że też milczysz na temat tego, że niektóre osoby po wyłączeniu zasięgu Plusa zostały z dnia na dzień odcięte od sieci, bo Play nie wybudował nadajników? To jest dopiero kpina z klientów.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Ja problemów Play z prędkosciami w duzych miastach nie doświadczyłem, to twoje imaginacje, sieć oparta o stacje z agregacją 4 pasm LTE I 50Mhz ma się dobrze, jednostkowe przypadki gdzie taka stacja kuca sa tez nieobce w NW, wzmozony ruch klientów z ofertami no limit zajechał nawet ta moją, co pokazał speedtest. Ta z Play ma się dobrze i daje radę bo klienci mają w Play sensowne limity danych. Oferty bez limitu w mobilnym niestety rodza opłakane skutki dla przepustowości sieci, na dziś nie mają żadnej racji bytu.
Rozsadny uzytkownik tresci o duzej wadze pobiera w nocy, niestety ale rozsadek gdy w umowie jest bez limitu zanika, ludzie chcą już i teraz , na dziś sieć NW nie daje rady z 4k i wysokim bitrate w czasie rzeczywistym.
Co ma wspólnego wybór sprzętu z oferowanymi pakietami, klient chce mieć najnowszy sprzet który wykorzysta potencjał sieci operatora, w T-mobile sieć z 4 CC CA. MIMO 4X4 na 3 pasmach pojemnosciowych, QAM256/64 a sprzęt z marna 6 kat LTE. To jak lizanie lizaka przez szybę.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

A no tak zapomniałem to, że ty nie masz problemów to znaczy, że nikt ich nie ma i działa każdemu dobrze. No to ciekawe skąd posty na fb czy forach o zapchanej sieci Play i to w dużych miastach? Z kosmosu chyba. A kto twierdzi, że w N! nie ma zapchanych lokalizacji? W każdej sieci są i będą nie zależnie od tego czy masz to swoje ukochane 4 CC CA czy też nie. To nie kabel, że każdy ma dostęp do jednakowych prędkości.
Oferty bez limitu mają sens gdy są sprzedawane odpowiednio. Ograniczenie do lokalizacji, weryfikacja sieci przed sprzedaniem oferty, a nie robienie tego, że każdy może bez wyjątku kupić.
"klient chce mieć najnowszy sprzet który wykorzysta potencjał sieci operatora" No tym to mnie rozwaliłeś. 99% użytkowników sieci komórkowych nie ma pojęcia co to jest 4CA, MIMO 4x4 i 256QAM, a ty piszesz o tym, że każdy chce to wykorzystać. Większej bzdury nie słyszałem. Klient to chce sprzętu, który zapewni dobry zasięg WiFi, pozwoli mu oglądać filmy bez zacięć i korzystać z internetu, a to czy on będzie miał 2CA czy 5CA to go w ogóle nie interesuje. Takie są fakty. A to, że ty od kilku ładnych miesięcy podniecasz się tym 4 CC CA i ciągle w każdym poście o tym piszesz no to wybacz ale większości i to sporej większości to kompletnie nie interesuje.
Naprawdę więcej obiektywizmu, bo tak jak zauważył Akwinata od kilku miesięcy masz z tym problem, a jarasz się 4 CC CA w Play jak małe dziecko choć przy obecnych pakietach nie ma czym.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

piotrzet - brak problemów Play w dużych miastach i cudowne prędkości mogę skwitować tylko następująco - xD Na szybko dwie lokalizacje, z których korzystam regularnie ze względu na pracę i "zapasowe" mieszkanie i dwie, z których korzystam nieco rzadziej (wszystko Łódź, z której jest matek, więc to też jest znamienne). Pierwsza - przy pl. Dąbrowskiego budynek rektoratu UŁ - play od października do stycznia, kiedy byłem tam bardzo często działał gorzej niż 3g 4 lata temu na tej mojej wsi na NW. Problemem było momentami zalogowanie do USOS a mówimy o centrum miasta. Druga lokalizacja - przy Brzeźnej - sytuacja nieco lepsza, bo te 15-20 megabitów jest, ale przecież miały być cuda i to już nie jest ścisłe centrum z wielkim ruchem. Trzecia lokalizacja - przy Centralu skoki prędkości masakryczne, pingów również i generalnie nie dało się w nic grać online i to wieczorem przy imprezie piwno-orzeszkowej? Czwarta lokalizacja - Sienkiewicza, budynek Ericssona - podobna sytuacja jak w drugiej lokalizacji.

Jedyne sensowne podejście to podejście indywidualne, dopasowane do konkretnego przypadku, czyli robienie testów w różnych godzinach i dniach, uwzględnienie ile ktoś ściąga, w jakich godzinach faktycznie będzie z tego korzystał, czy chce komfort czy żonglowanie kartami, jaki sprzęt jest w stanie wykorzystać i jaki ma budżet i dopiero wybór oferty a nie rzucenie się na jednego operatora, bo: "hurr durr ma dużo akronimów opatrzonych cyferkami i sprzęt sprzed tygodnia a nie stare elektrośmieci sprzed 2 miesięcy". No sorry, ale takie uogólnianie niczym się nie różni od postawy ze słynnej pasty "Fanatyk wędkarstwa" i jak ktoś tego nadal nie rozumie, to jego problem. Szkoda tylko osób, które naprawdę szukają porady i trafią na takiego delikwenta, który zamiast pomóc to tylko robi zamieszanie ciesząc się napuszony jak to im napisał te CA, MIMO, QWERTY.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

Ale ja o tym doskonale wiem. Nie musisz mi mówić. Dokładnie zgadzam się w pełni z tym co piszesz w 100%
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

@Akwinata te swoje opowieści dziwnej treści na temat Play sa nie poparte żadnymi wynikami testów i warunków w jakich zostały wykonane, czyli pasma, parametry sygnału , sprzęt. Tacy jak ty , obecni tez na FB czy Forum Play wykonują speedtesty, z reguły wewnatrz budynków , logują się do tej nędzy LTE800 lub do pasma pojemnościowego ze słabiutkim sygnałem i twierdzą ze wykonali poprawne speedtesty a operator im nie działa, dotyczy to wszystkich operatorów i ich użytkowników nie tylko PLAY. Dziwne ze jakoś nie pochwaliłeś się jak w Łodzi działał ci w tych lokalizacjach T-MOBILE .
Swego czasu robiłem testy PLAY oraz operatorów NW w Łodzi w wielu lokalizacjach, na konkretnym sprzęcie z wymuszona agregacja pasm pojemnościowych , przy prawidłowym sygnale na nich i wyniki całej trójki były podobne a internet działał OK. Ale to normalne, bo wszyscy maja podobna infrastrukturę opartą o eNB na 4 pasmach LTE więc z pojemnością na nich nie ma problemu . Tylko Plus odstaje bo on praktycznie w Łodzi nie ma FDD LTE2600.
Ale to dotyczy duzych miast więc nie przekonuj kogoś ze 10MHZ pasma na gołym LTE800 z wiejskiej stacji NW zapewni taki sam komfort jak 30MHz w agregacji B3+B1+B20 z przeciętnego wiejskiego BTS-a Play bo w takie bajki wierzysz ty i twój klakier T-mobile. A takich eNB w NW jest multum, niestety ale do dziś NW świadomie przemilcza ile i pokrywają zasiegiem ogromne obszary kraju. Póki co dodanie na nich pasm pojemnościowych to melodia bliżej nieznanej przyszłości.
A co do twojej okolicy to jarasz sie tym ze w RZECZYCY dołożyli ci LTE1800NW na tych 15MHz dla klientów obydwu a z PLAY żyjesz historią i uprzedzeniami, nie zauważyłes że w twojej okolicy to ten operator w ciagu ostatniego roku uruchomił najwięcej stacji bazowych z 3 CC CA i pokrył zasiegiem obszary gdzie dotychczas nie istniał, teraz jeszcze tylko do kompletu Inowłódz i Spała gdzie sa juz pozwolenia i wkrótce powinny zniknąć te czarne dziury zasiegowe.
Z twojej strony wypadałoby pochwalić się co zrobił twój T-Mobile na tym terenie oprócz tej RZECZYCY , liczę ze ci twój kolega pomoze, tylko konkrety a nie opowiadanie bajek.
No i kolego nie 'delikwenta' bo ty tutaj to jesteś nikim, nikomu w niczym nie pomogłeś i nie pomożesz bo niewiele wiesz, podobnie jak ten twój koleś znany z pisania peanów o T-Mobile na wszelkich mozliwych forach . Ja w przeciwieństwie do ciebie pomagam non profit i jakoś ludzie nie skarżą ze ich wprowadzam w błąd.
Tu ubodło cie to Nisko i wyjechałeś z tymi swoimi mądrościami na temat PLAY, nawet nie zwróciłeś uwagi ze autor pytania juz korzysta z Play i niby w czym ten twój wpis miał mu pomóc?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: piotrzet »

Ale czy każdy Kowalski ma przeprowadzić test z urządzeniem na dachu czy jak?
To jest własnie to o czym mówię zwykły użytkownik ma włączyć router do kontaktu i ma to mu działać. A czy to będzie prędkość 20 Mb/s czy 200 Mb/s to go nie interesuje, bo on nawet nie ma pojęcia co to jest. Niestety ale nie każdy jest alfą i omegą w zakresie sieci komórkowych jak ty żeby wiedział co ma robić i jak ustawiać.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

Dobra, wejdę z Tobą matek w dyskusję, bo widzę, że ewidentnie masz jakiś zgrzyt i pretensje o coś, co tak naprawdę sam sobie wymyślasz. Do tego sposób prowadzenia dyskusji nie licuje zbytnio z logicznym rozumowaniem a akurat w tej dziedzinie to raczej mnie uczyć Ciebie a nie na odwrót, skoro już się wychyliłeś z byciem fachowcem od anten w przeciwieństwie do mnie - "nikogo".

Jasne - jadąc na jeden czy dwa dni do Łodzi będę zabierał ze sobą najnowszy router, anteny itp. sprzęt, żeby zrobić testy jakiemuś matkowi z forum, który i tak jak podam testy to znów wymyśli coś i uzna, że te testy są guzik warte, bo tylko on jest hurr durr wielki znawca a ja jestem nikim. Nie no sorry, ale bzdury opowiadasz - po swoich doświadczeniach wiem jak testować net bezprzewodowy na tyle, żeby wiedzieć z czym na podstawowym poziomie mam do czynienia i tyle wystarczy - i tak jest to większa wiedza niż większości użytkowników, choć nigdy nie uzurpowałem sobie prawa do stwierdzenia, że wiem na temat kwestii technicznych więcej niż Ty. Mam ze sobą normalne urządzenia (np. telefon i laptop z routerem usb) i na tych urządzeniach ma to porządnie działać. Jeśli uważasz, że w centrum trzeciego największego miasta w Polsce trzeba inwestować w anteny i Bóg wie jakie inne sprzęty, żeby ogarnąć normalne osiągi netu bezprzewodowego i to jest ten szał to Ty jesteś oderwany od rzeczywistości.

Nie pochwaliłem się jak w Łodzi działał mi T-mobile, bo jak już wcześniej pisałem, T-m mam w routerze w domu a telefon mam jeszcze w Play - jakbyś nie zajmował się tylko produkowaniem zbędnej piany tylko skupił się na meritum to byś o tym wiedział, bo pisałem to ze 3 komentarze temu. I mój komentarz miał na celu sfalsyfikowanie Twojej tezy o "zawsze super Play w miastach", co zrobiłem. Testów Ci nie podam, bo nie zamierzam jechać 85km żeby udowodnić coś randomowi z forum - nie mam żadnego interesu w tym, żeby kłamać i jak ktoś będzie śledził tę dyskusję to sam wyciągnie wnioski kto jest fanbojem Play a kto rzetelnie podchodzi do problemu. Tym bardziej, że nie napisałem, że net nie działał w ogóle, napisałem, że działał i z jakimi prędkościami i gdzie konkretnie były problemy jeśli działał fatalnie. I dalece odbiegało to od powszechnego rozumienia pojęcia "szał" ;)

Co do mojej okolicy - niczym się nie jaram. W przeciwieństwie do Ciebie nie żyję takimi rzeczami. To jest dla mnie zwykłe narzędzie i oceniam przez pryzmat 4 lat korzystania z T-mobile i 2 lat korzystania z Orange oraz testów Play i Plusa, a nie wykresów na btsearch i oceniam, że działa to dobrze, przy zaznaczeniu w jaki sposób korzystam, w jakich godzinach i kiedy problemy występują. Mam do tego większe prawo niż Ty, który prawdopodobnie nigdy nie będzie miał możliwości testowania tego nadajnika przez cały rok. Nie kieruje się też żadnymi historiami i uprzedzeniami - ze trzy tygodnie temu zakończyłem 4-miesięczną batalię z Playem o banalną rzecz, która skończyła się tylko dzięki temu, że wysłałem im przedsądowe wezwanie za co uzyskałem rabat, bo przez 4 miesiące nie robili nic, żeby problem naprawić. Jak mam możliwość, to uprzedzam ludzi przed korzystaniem z Play, bo w razie jakiegokolwiek problemu maja tragiczny sposób obsługi klienta - to właśnie napisałem w obrębie tematu i w ten sposób spróbowałem pomóc. I guzik mnie obchodzi, że Ty nie potrzebujesz BOK - nie jesteś pępkiem świata.

Tak po prawdzie to ostatnio regularnie sapiesz, jojczysz o dowody, testy, jakbyś myślał, że tylko Ty masz rację i że jesteś nieomylny. Nawet nie targnąłeś się na przeprosiny, że palnąłeś bzdurę, że takich BTSów jak mój nie modernizują a ja grzecznie poprosiłem o źródło takiej informacji. Okazało się, że zwyczajnie wprowadziłeś mnie w błąd. Jak Ci napisałem na PW, że tak się stało, to też zero "przepraszam" tylko "TESTY TESTY HURR DURR". Teraz jak już w BTSearch widnieje, że BTS jest zmodernizowany, to też cisza, tylko ataki i umniejszanie tego, jak wpływa taka modernizacja na net na takim terenie. Ale nie, Ty nikogo nie wprowadzasz w błąd i nikt Ci się nie skarży - no to Cię informuję, że mnie wprowadziłeś w błąd i się skarżę - i co teraz? Przeprosisz jak mężczyzna, czy znów zaserwujesz tupanie nóżką i "jesteś nikim"? ;)

Guzik mnie obchodzi ile BTSów uruchomił Play w mojej okolicy, bo dotrę i tak max do tego, który stoi od dłuższego czasu jakieś 800 metrów za BTSem, z którego teraz korzystam a w Play nie ma no limit. Do tego bredzisz o dziurach zasięgowych, których od dawna nie ma.

Pytasz co zrobił T-m i od razu dowalasz się do tego 1800, które realnie tutaj ratuje sprawę dla ludzi, którzy mają no-limit nawet, gdy przyjedzie masa działkowców, bo dodatkowa częstotliwość zwyczajnie odciąża LTE800. Nie zająkniesz się też, że w Wólce Kuligowskiej T-m postawił maszt, który odciążył Brudzewice i Studziannę, gdzie też jest masa działek. Taka dyskusja jest bez sensu, bo Ty piszesz pod tezę i tylko w oparciu o teorię. Nawet nie zauważasz, że nie jestem żadnym klakierem T-mobile tylko po prostu zauważam fakty - są miejsca, w których jedna sieć działa lepiej niż druga i wcale nie jest tak, że wszędzie PLAY JEST NAJLEPSZY HURR DURR a T-mobile jest do d*** i przeciążony, co twierdzisz Ty. Łapiesz o co chodzi, czy nadal nie?

Mnie nic nie ubodło, nie wiem nawet o co chodzi z jakimś "nisko". Masz chyba swój świat ;) I autor tematu ani nikt w jego obrębie nie pytał o Play. Co więcej, nie jest to pierwsza sytuacja, w której ktoś wprost Ci pisze, że nie pyta jakiego wybrać operatora tylko jaki wybrać sprzęt, bo od razu uruchamiasz się z tymi swoimi peanami na cześć Play zamiast faktycznie pomóc. Może czas dojrzeć i uświadomić sobie, że gros z tych, którym nie pomogłeś nie narzekają na to, że wprowadzasz w błąd albo piszesz coś, co ich nie obchodzi, bo po prostu olewają takie osoby jak Ty?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

A w czym ten elaborat ma pomóc autorowi tego tematu? Ty go przed Play nie ostrzegaj bo sam dałeś d... biorąc abonament w PLAY który na tym obszarze wczesniej nie istniał. A teraz prowadzisz z tego powodu prywatna krucjatę i wypisujesz ze tylko BOK PLAY jest niekompetentny a to norma u wszystkich operatorów, poczytaj jak inni walczą ze swoimi operatorami.
I hamuj swoja gębę bo juz raz napisałeś o mnie "delikwent" a teraz piszesz że są tacy "co olewaja moją osobę". A przepraszać to ja nie mam za co, trafiła ci się na tym <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> przypadkowa modernizacja jednego masztu NW to się ciesz, inni z tej okolicy nie mieli tyle szczęścia dlatego chętnie polecam im właśnie do przetestowania Play.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: Akwinata »

"A w czym ten elaborat ma pomóc autorowi tego tematu?" - nie tylko jemu, ale i innym - w unikaniu Twojego niemerytorycznego defetyzmu.

"Ty go przed Play nie ostrzegaj bo sam dałeś d... biorąc abonament w PLAY który na tym obszarze wczesniej nie istniał." - wybacz, ale Ty masz ewidentne problemy intelektualne, które korelują nie tylko z Twoim brakiem umiejętności wnioskowania ale i czytania ze zrozumieniem. Ty nawet nie zapytałeś o jaką usługę chodzi, a chodzi o telefon a nie Internet. Nie wiesz też nawet co stanowiło problem i chrzanisz o jakichś krucjatach. Wieje fanbojem na kilometr. Za dużo emocji i pieniactwa, za mało rozumu.

"I hamuj swoja gębę bo juz raz napisałeś o mnie "delikwent" a teraz piszesz że są tacy "co olewaja moją osobę"" - odzywaj się tak do kolegów - ja nim nie jestem i nie będę - nie zadaję się z ludźmi niskiej kultury odzywającymi się w ten sposób. Ani "delikwent" ani stwierdzenie, że ludzie olewają takie osoby z powodu pisania rzeczy, które ich nie interesują nie są obelgami, więc skończ bredzić. To drugie jest zwyczajnym faktem - obraź się, że stwierdzę, że masz dwie nogi. O tempora. Do podręczników języka polskiego i logiki marsz.

"przepraszać to ja nie mam za co" - teraz masz już dwa powody. Pierwszy to wprowadzanie w błąd i Twoje jałowe "trafiła ci się" tylko pokazuje jak niskie jest Twoje zachowanie, że nie potrafisz przyznać się do błędu. Drugi to chamskie odzywki, gdy ja Ci nie ubliżyłem. Jak nie znasz znaczenia jakiegoś słowa, to skorzystaj nawet z sjp - wiedza pomaga. Nie tylko ta o antenach.

Tak czy siak - z mojej strony koniec rozmowy. Zacząłem tę dyskusję, bo myślałem, że jako istota rozumna potrafisz być odrobinę refleksyjny i zauważysz, że nikt Cię nie atakował, tylko wytknął coś, co mógł i istnieją podstawy do tego. A warto <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> to pod uwagę, bo udzielasz się mocno i czasami zwyczajnie szkodzisz, choć kiedyś byłeś o wiele bardziej merytoryczny i pomocny, za co sam Ci lata temu dziękowałem. Niestety zmieniłeś się i teraz zachowujesz się jak zwykły prostak przeświadczony o własnej nieomylności a do tego niezaznajomiony ze słownictwem powszechnie uznanym za nacechowane pejoratywnie. Taki poziom rozmowy nie licuje z moją higieną intelektualną i standardami kulturowymi. Miłego wieczoru ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: matek451 »

Wyszczekany jesteś i nic więcej, ale to nie jest forum na twoje kwieciste tyrady. I nie tobie oceniać moją osobę i działalność tutaj, twój mizerny dorobek na forum wyraźnie wskazuje że nie jesteś nawet partnerem do merytorycznej dyskusji ze mną a pod pozorem swojej kultury osobistej skrywasz głębokie chamstwo i poczucie wyższości. Szkoda że tak nie brylujesz w tematach stricte technicznych gdzie potrzeba konkretnej wiedzy a nie gładkiej gadki.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B535-232 czy B529

Post autor: wojteks »

Oj widać że się Wam nudzi w domu. Każdy ma swoje racje i obserwacje. Mnie osobiście pogoń za prędkościami nie jest potrzebna, agregacje cuda wianki też mnie nie rajcują. Filmów w 4K nie oglądam i internetu nie backupuję a dostęp mobilny używam zgodnie z przeznaczeniem czyli mobilnie.

Już spotkałem się z zarzutem że światłowód z Orange jest drogi i nawet tam gdzie jest możliwość ludzie biorą LTE a potem narzekają i oczekują niemożliwego.

Na dziś obciążenie sieci gwałtownie rośnie a jeszcze bardziej wzrośnie jak szkoły zaczną pracować zdalnie i będzie tak całymi dniami. Oceniam że to potrwa przynajmniej do końca kwietnia jak nie dłużej.

Skąd niby wysyp nowych postów związanych z wyborem sprzętu i operatora? Część tych ludzi będzie szczęśliwych mając w ogóle jakiś sensowny dostęp i nie w głowie im agregacje czy inne cuda na kiju, oczekują prostej i szybkiej odpowiedzi.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ