Architektura WiFi - Client & AP

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
velt56
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-02-09, 13:12

Architektura WiFi - Client & AP

Post autor: velt56 »

Witam,
Mam dostęp do sieć WiFi na której konfigurację/sprzęt nie mogę wpłynąć.
Chcę z niej korzystać w trybie klienckim i stworzyć osobną sieć domową bezprzewodową i kablową.

Rozwiązanie na szybko:
Obrazek

Istotna jest dla mnie separacja sieci LAN i publicznej, tak by do publicznego router-a szły tylko zapytania do Internetu.

Pytanie brzmi czy ktoś zna lub chociaż przewiduje szanse powodzenia rozwiązania powyższego schematu przy użyciu jednego konkretnego router-a dwuzakresowego?
Techniczne wydaje mi się to możliwe, raczej kwestia oprogramowania. Nie chciałbym kupować i zwracać kilku sprzętów na testy, biorąc je właściwe w ciemno.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Architektura WiFi - Client & AP

Post autor: wojteks »

Na zewnątrz to Nanostation M2 w trybie Ap Client (będzie przeźroczysta dla danych), do tego w zasadzie dowolny router z AP (2.4 i 5GHz) i resztą konfiguracji (nie każdy obsługuje VPN/jest klientem VPNa bo raczej każdy przepuszcza taki ruch).

Kiedyś był Ovislink G.Duo ale to już zamierzchła historia, potrzebujesz 2 urządzeń.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ