EasyBox802 / Astoria brak bramy domyslnej ipv4

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FrankDrebin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-02-15, 14:43

EasyBox802 / Astoria brak bramy domyslnej ipv4

Post autor: FrankDrebin »

czesc kupilem niedawno router easybox 802 na aukcji allegro z wgranym jak sie pozniej okazalo openwrt 15. Mialem router zte 920v i chcialem go skonfigurowac z tym easyboxem. Bylo ok gdyby nie to, ze siec z Easyboxa byla obnizona o polowe. Kontaktowalem sie ze sprzedawca poniewaz predkosc internetu spadala o polowe : na zte bylo 10mb/s a na sieci emitowanej przez easybox bylo 2mb/s max. Sprzedawca poinformowal mnie ze dziala to tylko z hilinkiem. :gwiazdki: przeciez ten zte to hilink sterowany przez przegladarke o ile sie nie myle. Przeszukalem kilka for internetowych i znalazlem temat gdzie byla mowa o nowszym roocie na ten model urzadzenia. Pobralem ze strony najnowszy 19.07 openwrt. Zflashowalem urzadzenie i mialem do niego dostep ale nie potrafilem go ustawic. Znalazlem gdzies starsze wersje openwrt i zainstalowalem. Ostatnio ukazala sie aktualizacja do tego 19.07 i pobralem raz jeszcze i chialem zflashowac. Przez moja nieuwage wgralem plik od easyboxa 803A i teraz nie mam mozliwosci komunikacji z routerem ani przez Putty ani przez telnet, poniewaz nie mam adresu bramy domyslnej. Router wlacza sie normalnie, diody nie migaja czy cos. Wydaje mi sie ze jest stabilny. Przyciski reset nie dzialaja. Czy jest ktos w stanie pomoc mi wrocic do poprzednich ustawien ? i pomoc mi to skonfigurowac pod moj modem usb ten zte? Czekam na info :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: EasyBox802 / Astoria brak bramy domyslnej ipv4

Post autor: key »

Z tego co piszesz podejrzewam, ze masz wgrany SW, ktory nie jest w 100% kompatbilny z twoim routerem.

Ja probowal bym wlutowac sie UARTem i przeprowadzic nowa instalacje. Opis jak to zrobic masz n.p. tutaj.
Nie pomagam na PW.
FrankDrebin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-02-15, 14:43

Re: EasyBox802 / Astoria brak bramy domyslnej ipv4

Post autor: FrankDrebin »

Chyba bedzie ciezko z tym nigdy czegos takiego nie robilem, pewnie lepiej byloby sobie to darowac :facepalm: ale z braku laku moze kupie jakis konwerter i sie pobawie :zawstydzony:
ODPOWIEDZ