Połączenie 2 routerow kablem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Połączenie 2 routerow kablem

Post autor: dawidd »

Witam
Mam w domu router huawei lte umieszczony na strychu. Chciałem miec tez internet w garażu - budynek kilkadziesiąt metrów od domu. Nie ma możliwość pociągnięcia kabla. Problem jest taki ze garaż to stary budynek z bardzo grubej ściany która tłumi sygnał na tyle, ze jeśli ustawie repeater na zewnątrz garażu to sygnał w garażu jest na poziomi -90dB. Jeśli repeater jest wewnątrz garażu to internet jest tak slaby, że nic nie da sie zrobić. Postanowiłem użyć 2 urządzeń - TP-Link WR830Re(repeater) na zewnątrz garażu i kablem podłączyć TP-Link TL-WR743ND ktory będzie wewnątrz garażu.
TP-Link WR830Re ma tylko jedno gniazdo ETHERNET i tu sie wpiąłem. Sprawdziłem tez czy z gniazda wychodzi internet laptopem i jest wiec to uznaje ze jest poprawnie skonfigurowane (jako repeater)

Z kolei w TP-Link TL-WR743ND podłączyłem się do gniazda INTERNET. Ustawilem jako router:
Operation Mode:
Wireless Router
Internet Connection Type:
Dynamic IP
Wireless Network Name(SSID):
xxx
Wireless Security Mode:
Most Secure(WPA/WPA2-PSK)
Wireless Password:
xxx

Mimo iz sic się pojawia to ciągle jest "brak dostępu do internetu"

Co jeszcze może być nie tak? Kabel sprawdzałem, podmieniałem na inny i to nie to
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Połączenie 2 routerow kablem

Post autor: wojteks »

WR830RE ma tryb AP Client? (nie repeater)?

Jakie IP ma główna sieć a jakie po wr743ND?
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ