Most Wifi - porada

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
psocix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-01, 20:45

Most Wifi - porada

Post autor: psocix »

Witam z tej strony Jarek, piszę z prośbą o podpowiedź dotyczącej mostu wifi (bądź innego rozwiązania) między budynkami.

Sprawa wygląda w ten sposób, ze potrzebuje w miarę szybkiego, stabilnego w przystępnej cenie połączenia między budynkiem "A" a budynkiem "B" odległość ok. 70-80m
Myślałem, aby połączyć się za pomocą 2x Mikrotik Routerboard SXTsq 5 ac, ale czy to rozsądne i dobre rozwiązanie. Dużo poczytałem w necie, lecz dalej nie wiem jak to bedzie wyglądać w praktyce. Czy będę w stanie osiągnąć stabilne 300mbps po sieci? Czy pingi będą stałe?

Koleżanka w bloku posiada router z internetem nie wiem, jakiej marki ale 2zakresowy 2.4ghz i 5ghz (nie wiem czy ma AC) ja w domu mam m.in Huawei B525s (wygrzebałbym jeszcze jakieś inne stare modele 2.4ghz). Dodaje zdjęcia jak to wygląda z jednego okna i drugiego. Przy miejscu na antenę w na prawo są jej okna.

Jakie rozwiązania byłby praktyczne i w miarę tanie, aby uzyskać sieć między budynkami, aby przesył był między nimi ok. 300mbps
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Most Wifi - porada

Post autor: wojteks »

Port FastEthernet czyli 100Mbps a radio 300Mbps będzie działać. Jeżeli 100Mbps wystarczy to OK. Jeżeli nie to szukaj czegoś co ma porty Gigabitowe.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ