Dodatkowy router dla routera głównego

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciucius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-04-29, 22:53

Dodatkowy router dla routera głównego

Post autor: maciucius »

Cześć
Na wstępie, wybaczcie ale jestem całkowicie zielony w tej kwestii. Nie jestem też pewien czy dobrze szukałem, więc jeśli podobny temat już był to proszę o podpięcie.
Postaram się wyjaśnić możliwie jak najłatwiej. Mam w domu router neostrady/Orange. Z tego routera normalnie korzystamy. Dodatkowo, do tego routera podpięty jest drugi router TP Link za pomogą kabla ethernet (Nie wiem jaki był zamysł tego tworu). I do tego tp link przewodowo podpięty jest komputer. Chce przenieść ten drugi router w inne miejsce w domu, tak by uzyskać lepszy zasięg w całym domu, nie znam niestety hasła do niego. Po podpięciu przewodowym i wpisaniu w przeglądarce 168.192.1.1 wyskakuje mi tylko ten główny router. Mimo, ze podpinam się do tego tp link to komputer w ogóle go nie widzi i wyszukuje tylko ten główny. Chce po prostu zmienić hasło do tp link tak by się z nim połączyć.
Jakieś porady?
Dzięki!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Dodatkowy router dla routera głównego

Post autor: wojteks »

Tp-Link ma wyłączony DHCP i pracuje jako switch/AP (port WAN ma pusty). Jeżeli by tak samo miało być to nic nie trzeba zmieniać w innym przypadku reset do ustawień fabrycznych.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dodatkowy router dla routera głównego

Post autor: key »

maciucius pisze:C Po podpięciu przewodowym i wpisaniu w przeglądarce 168.192.1.1 wyskakuje mi tylko ten główny router.
.....
Chce po prostu zmienić hasło do tp link tak by się z nim połączyć. Jakieś porady?
Siec zachowuje sie poprawnie - kazde urzadzenie w sieci ma wlasny IP - zazwyczaj ostatnia liczba jest inna.

Przeskanuj zakres 192.168.1.1 do 192.168.1.255 przy pomocy click i znajdziesz IP pod ktorym masz dostep do TP-Linka.

Alternatywa - reset TP-Linka i konfiguracja go na nowo, ale to moze byc trudne, jesli po resecie TP-Link ma IP 192.168.1.1 - musisz wtedy podpiac komputer bezposrednio pod port LAN (reszta kabli sieciowych usunieta), skonfigurowac router jako AP z IP n.p. 192.168.1.212, wylaczyc DHCP, wylaczyc router z pradu i dopiero potem podpiac calosc do aktualnej sieci przez port LAN TP-Linka.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ