Router zamiast Connectbox-a od UPC

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KrisTheGreat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-03, 09:09

Router zamiast Connectbox-a od UPC

Post autor: KrisTheGreat »

Witam,

Od pewnego czasu mam straszne problemy z działaniem Connectboxa w mieszkaniu i w związku z tym chciałbym ustawić go w trybie Bridge i podłączyć do niego jakiś działający router. Na początku zastanawiałem się nad Mikrotik hAP ac2 ponieważ pracuję z urządzeniami tej firmy zawodowo i jestem zadowolony z ich działania oraz wsparcia producenta. Problem w tym że mam tylko doświadczenie z modelami bez wifi... Zastanawia mnie czy taki hAP ac2 który ma wbudowane antenki 2,5dbi może mieć lepszy zasięg na wif niż np. TP-link Archer C80 który kosztuje tyle samo (a ma anteny o zysku 5dbi). Dodam że interesuje mnie tylko sprawność wifi w standardzie ac gdyż wszystkie urządzenia łączą się właśnie po ac.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router zamiast Connectbox-a od UPC

Post autor: key »

Moc anten oznacza jak bardzo splaszczony jest zasieg.

0 dBi - masz do czynienia z zasiegiem w formie kuli.
Wiekszy zysk oznacza, ze ta kula zostaje splaszczona - po prostu robi sie z niej elipsa; Ty pozyskujesz zasieg w poziomie, tracac go jednoczesnie w pionie. Wyobraz sobie ze naciskasz na balon i taki sposob jak zmienia sie jego ksztalt, zmienia sie tez zasieg anteny wraz z zwrostem jej zysku.

Wracajac do Twojego pytania - nikt nie powie Ci, ktory z tych routerow bedzie sie lepiej zachowywal w u Ciebie bo nikt nie wie jakie masz przeszkody (n.p. sciany, roznice wysokosci, ...), wiec jesli chcesz miec pewnosc, to po prostu przetestuj oba.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ