Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 184
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Post autor: G.Moore »

Jest Orange do 10Mb/s i FunBox 2.0
Jeden komputer stacjonarny w miejscu bez możliwości pociągnięcia kabla. Po drodze 1-2 ściany (jedna dość gruba).
Obecnie jest z archaiczna karta sieciowa USB TP-Link TL-WN722N. Działa to bardzo słabo.

Jaka będzie najlepsza karta sieciowa do stacjonarnego (jeśli na pci-e to low profile) do 150zł.

Przeszukując net znalazłem takie:
- Asus PCI-E AC750
- TP-Link Archer T4E
Któraś z nich? inna?
Asus niby 'tylko AC750', ale raczej przy tych scianach to mnie interesuje 2,4GHz a wtedy to jest to samo co AC1200.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Post autor: wojteks »

Podłącz kabel do stacjonarnego komputera. Zawsze się da za listwami przeprowadzić, ściany też da się przewiercić. Będzie tanio i dobrze.
Nie pomagam na PW!
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 184
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Post autor: G.Moore »

Ja wiem, że chcesz dobrze doradzić i nastawienie pozytywne :)
Ale tak ogólnie nadal nie mogę pojąć dlaczego na forach tak często są porady, których niemożliwość spełnienia/wykonania została wskazana już w 1 poście.

Dom jest moich rodziców, nie da się pod listwami (nie taki to przebieg) a wiercenie odpada.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty sieciowej, A może były tu dyskutowane dobre, sprawdzone tylko nie natrafiłem na to.
G.Moore
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 184
Rejestracja: 2020-04-26, 17:56

Re: Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Post autor: G.Moore »

Chyba miałem mylne założenie.
To jest jeden komputer i połączenie 1na1 (funbox - komputer). Chyba lepszy będzie jakiś adapter PLC a nie inna sieciowa WiFi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka karta sieciowa do PC, do 150zł. Sygnał nadaje FunBox 2.0

Post autor: wojteks »

Możliwość przeciągnięcia kabla zawsze jest, trzeba tylko trochę chcieć. Oczywiście PLC powinno działać.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ