Sieć WiFi w domu, parter piętro poddasze, 2.4 i 5GHz

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sqadak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-14, 11:41

Sieć WiFi w domu, parter piętro poddasze, 2.4 i 5GHz

Post autor: Sqadak »

Chce zmodernizować sobie sieć w domu, aktualnie mam dwa routery TP Link 2.4GHz, jeden na poddaszu (sieć 1), drugi na partnerze (sieć 2), routery spięte (lan do wan), pierwszy router ma neta wpiętego od dostawcy. Kupiłem router TPLink AC750 C2 z odkrecanymi dwoma antenami (2, 4 i 5) chcę nowy router umieścić na poddaszu(tam zbiegają się wszystkie kable lan z całego domu) a anteny poprzez kable sprowadzić na piętro, i powstaje pytanko jaki kabel użyć do tego żeby to miało ręce i nogi 5-6 m kabla dla każdej anteny, i jakie anteny dać docelowo, bo na początek dam te oryginalne z routera.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Sieć WiFi w domu, parter piętro poddasze, 2.4 i 5GHz

Post autor: key »

Przy antenach kable wprowadzaja tylko niepotrzebne tlumienie. Postaw router tam gdzie masz zamiar podlaczyc anteny, do miejsca gdzie zbiegaja sie wszystkie kable LAN pociagnij kabel ethernet i daj tam switch. Drugim kablem doprowadz internet do routera.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ