konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tiko35
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-06-23, 21:27

konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Post autor: tiko35 »

Cześć,
zakupiłem LTE w play wraz ze sprzętem: Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)
zauważyłem, że po podłączeniu wszystkiego mam dwie sieci b818 i tenda nova, czy dobrze rozumiem że lepiej się łączyć do Tenda Nova (tam jest lepszy zasięg)?
Czy bez anteny zewnętrznej (już kupiłem, ale czekam na przesyłkę) można jakoś skonfigurować te urządzenia by poprawić osiągi/zasięg?
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Post autor: astroneb »

Tak poszukaj najlepszego zasięgu najważnejsze RSRP i SINR ja tak z 250 do 340 Mbps udało mi się poprawić i <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> najlepszy sygnał.
Trzeba router ustawiać w różnych kierunkach i miejscach i wysokością ale małe ruchy :)
tiko35
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-06-23, 21:27

Re: konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Post autor: tiko35 »

A czy dobrze rozumiem, żeby sprawdzić te współczynniki trzeba wykonać następujące czynności
1. Ustawić router w danym miejscu
2. W telefonie wybrać WIFI z tego routera i otworzyć aplikację do sprawdzania, czy może być HManager?
3. Po kolei wybierać pasma i sprawdzac podane wartości: RSRP i SINR
Dobrze kombinuję czy jakoś inaczej się to robi?
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Post autor: astroneb »

Dokładnie Tak :)
Luka1
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2020-08-11, 09:41

Re: konfiguracja Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)

Post autor: Luka1 »

Cześć,
zakupiłem w play sprzęt: Huawei 4G Router 3 Prime (kat. 19) + Tenda Nova MW6 (3pak)
zauważyłem, że po podłączeniu wszystkiego mam dwie sieci b818 i tenda nova, czy jest możliwe azeby te same wifi z huaweia dalej podaly tenda nowa? Czy musza byc polaczone kablem i beda dwie wifi, a poslugiwac sie wifi tendy nowa.
ODPOWIEDZ