Pokrycie całej działki letniskowej sygnałem wifi z routera.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ancymonek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-12-24, 08:45
Lokalizacja: From Earth

Pokrycie całej działki letniskowej sygnałem wifi z routera.

Post autor: ancymonek »

Jest działka letniskowa o wymiarach 40 x 190 m.
Potrzebuje pokryć ją całą sygnałem wifi.
Posiadam router Asus RT N-16, ma on odkręcane anteny.
Kombinuje tak: do tego routera dokupuje jakąś antenę dookólną i podpinam ją do tego routera zamiast jednej ze standardowych anten routera (ma on trzy anteny odkręcane).
Zamiast tego routera bo ma on już swoje lata mogę dokupić jakiś inny tak aby spełnił podstawowy warunek – podpięcie do niego zewnętrznej anteny dookólnej tak abym w każdym punkcie działki łapał wifi z tego routera.

Poradźcie coś w tej kwestii.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pokrycie całej działki letniskowej sygnałem wifi z routera.

Post autor: key »

Na wstepie: Twoj router dziala w systemie MiMo - do uzyskania pelnej szybkosci musisz wymienic wszystkie trzy anteny.

Przy pomocy https://link.ui.com/# mozesz przesymulowac, ktory router/AP firmy Ubiquiti zapewni Ci zasieg - wiedzac to, mozesz/mozemy poszukac ewentualnej alternatywy.
Nie pomagam na PW.
ancymonek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-12-24, 08:45
Lokalizacja: From Earth

Re: Pokrycie całej działki letniskowej sygnałem wifi z routera.

Post autor: ancymonek »

Durna na strona ui.com
Proponuje mi antenę Rocket 2AC Prism Gen2 o zasięgu 25 km.
Tylko po jakiego czorta mi zasięg 25 km jak ja potrzebuje postawić antenę w środku działki i mieć 100 metrów zasięgu dookólnego a nie 25 km.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Pokrycie całej działki letniskowej sygnałem wifi z routera.

Post autor: key »

Nie durna, tylko Ty nie potrafisz jej dobrze obsluzyc/zinterpretowac.

Po pierwsze - sprzet mozna wybrac samemu.
Po drugie - 25 km dziala jak dasz anteny na 25 km, ale wtedy robisz polaczenie point-point. Ty potrzebujesz albo anteny sektorowej i umieszczenia jej w rogu dzialki, albo anteny dookulnej i umieszczenia jej w srodku dzialki.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ