Huawei - Edimax - lista zgodności sprzętowej

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
colnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-28, 20:33

Huawei - Edimax - lista zgodności sprzętowej

Post autor: colnet »

Mam problem z internetem poprzez router, bezpośrednio modem-> komputer problemu nie ma.
Oto ca zdołałem sczytać z tych sprzętów:

Modem E3372s (typ HiLink to już mój dopisek)
Wersja sprzętowa modemu: CL 1E3372SM Ver. A
Wersja oprogramowania modemu: 22.286.03.01.1202
Wersja interfejsu www: 16.100.05.02.1202

Router: Edimax LT-6408n
Wersja oprogramowania startowego: 1.0
Wersja oprogramowania sprzętowego: 1.05f_11

Na swojej stronie:
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... t-6408n.cp

Polsat dumnie podaje że z modemem Huawei E3372s - router Edimax LT-6408n są
zgodne sprzętowo. Gdy jednak wejść na stronę Edimax'a:

http://www.edimax.pl/edimax/download/do ... /download/

i poklikać: Dla domu -> Routery 3G -> 3G-6408 -> Lista zgodności - potem taki
czarny znaczek i ściągnąć zip'a na dysk , rozkompresować i przeczytać.
Modemu Huawei E3372s nie ma na liście. Kto zatem ma rację ?
Zdaje się że będąc klientem Cyfr. Polsatu - wymienią mi modem na taki który
będzie zgodny z tym routerem - trzeba jeszcze na tym popracować zanim
przyjdzie na ten teren 5G. Czy ktoś ten temat zgodności przerabiał ?
Jeśli tak to proszę o kilka słów pomocy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei - Edimax - lista zgodności sprzętowej

Post autor: matek451 »

Tak, nalezy ten router wyrzucić do elektrosmietnika bo od dawna jest tam jego miejsce, ten złom nigdy nie działał prawidłowo z modemami LTE. Ogólnie sam modem do CP/Plusa i jego sieci pewnie wystarczy ale i tak do dziś nie pokazałeś czy łaczysz się tam na pasmach pojemnościowych LTE1800/lte2600 czy tylko lte900, w CP ci nic nie wymienią , tylko dostaniesz kolejne g... na uzyczenie jak wpakujesz się w kolejną umowę na przedłuzenie z tym najgorszym operatorem , widać po sprzęcie ze wierność Zygmuntowi to u ciebie priorytet ponad wszystko, sprzęt sprzed 7-8 lat na uzyczenie, słono opłacany . Zygmunt kocha takich Januszy i w zamian oferuje im szajs a teraz mami obietnicą 5G.
colnet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-28, 20:33

Re: Huawei - Edimax - lista zgodności sprzętowej

Post autor: colnet »

Napisałem że trzeba poczekać na 5G na tm terenie, nie pisałem że to będzie Polsat. Póki co to nadal nie wiem czy ten router jest niesprawny technicznie, czy po prostu niekompatybilny z tym modemem, bo "strony" wzajemnie sobie przeczą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei - Edimax - lista zgodności sprzętowej

Post autor: matek451 »

A co to ma za znaczenie, ten router nigdy nie obsługiwał prawidłowo modemów LTE, nawet tych z nim zgodnych. CP wraz z Edimaxem zmieniał FW ale to nic nie dało, w CP pozostały ogromne zapasy tego złomu, zostały sprzedane handlarzom po cenie elektrośmieci a ci dalej oferowali go Januszom na Allegro. Edimax oficjalnie nie umieścił E3372 jako modem kompatybilny a rzeźba w wykonaniu CP aby coś z tym zrobić okazała się porażka, router został zastąpiony w ofercie DWR-116.A co do 5G to najszybciej dotrze Plus z 5G 2600MHz, ale wstęp do niego pewnie tylko na nowych , drogich taryfach a na dodatek sprzęt w ich ofercie ma kosmiczne ceny. Zygmunt doi klientów aż miło.
ODPOWIEDZ