Linksys WRT54GL/GS - WPA Enterprise w Client Mode

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alan83
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-04-18, 01:54
Lokalizacja: PL

Linksys WRT54GL/GS - WPA Enterprise w Client Mode

Post autor: Alan83 »

Czy na Linksys WRT54GL lub GS z firmowym oprogramowaniem, z Tomato lub DDWRT umożliwi logowanie z WPA2 Enterprise i autoryzacja logowania użytkownikiem i hasła w Client Mode, a następnie stworzenie odrębnej sieci (AP)?
Pytam bo mam możliwość kupienia używanego routera ale nigdy wcześniej nie miałem z nim styczności.

Parametry sieci: logowanie do sieci Wi-Fi, WPA-EAP, TKIP, PEAP TTLS, z użyciem metody PEAP i podaniem tożsamości i hasła.
Cel: Router miałby logować się do UPC Wi-Free i następnie nadawać odrębną sieć Wi-Fi do której będę mógł zalogować się urządzeniami które nie wspierają WPA2 Enterprise, jak choćby telewizor SMART. Taki zabieg miał też skuteczniej łapać sygnał UPC Wi-Free w całym domu bo mam problemy z zasięgiem nawet w laptopie.
Alan83
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-04-18, 01:54
Lokalizacja: PL

Re: Linksys WRT54GL/GS - WPA Enterprise w Client Mode

Post autor: Alan83 »

Gdyby to kogoś interesowało to rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w lepszy router, np. D-Link DWR-116 i zmiana firmware na LEDE lub odpowiednio skonfigurowane OpenWrt.
ODPOWIEDZ