Pokrycie zasięgiem domu i otoczenia

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pawu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-06-12, 20:05

Pokrycie zasięgiem domu i otoczenia

Post autor: Pawu »

Hej! Jako, że udało mi się w końcu założyć internet LTE (uzyskałem wynik 80mbit) na routerze B818 czas skonfigurować sieć domową. Chciałbym pokryć zasięgiem drewniany dom (12.5m x 8m) oraz otoczenie zawarte w niebieskiej strefie, w miejscu zielonego krzyżyka potrzebuję wyjście kabla ethernet. Router B818 znajduje się tam gdzie czerwony krzyżyk. Dodatkowo chciałbym doprowadzić sieć do budynku gospodarczego (13m x 9m) oddalonego o 62m od domu, docelowo do centralki alarmu (podgląd z kamer) ale również dobrze byloby mieć tam WiFi. Skrętka odpada ponieważ działki znajdują sie po obu stronach drogi publicznej. Widziałem, że często polecanym rozwiązaniem jest UBIQUITI NANOBEAM M5 ale chyba istnieją też inne narzędzia (np. CPE210). Dom pokryć repeaterami? Dodatkowy router? Mesh network? O ile w mieszkaniu w bloku wystarczy jeden router to tutaj nie do końca wiem na co się zdecydować. Myślę że gigabitowa sieć to przesada i wystarczy coś słabszego ale jeśli cenowo to niezbyt duża różnica to może być 1gbit. W załączniku plan poglądowy
dzialka.png
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pokrycie zasięgiem domu i otoczenia

Post autor: wojteks »

Żadnych repeaterów.

Gdzie się da to skrętka i połączenie kablowe lub na końcu skrętki AP (odpowiednio skonfigurowany router z gigabitowymi portami ethernet), przez drogę Nanostation Loco M5 czy podobne pracujące w paśmie 5GHz i w budynku gospodarczym kolejny AP.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ