Wiekowy AirGrid M5 Hi Power, jakie zasilanie POE i adres domyślny?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian7129
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-26, 15:30

Wiekowy AirGrid M5 Hi Power, jakie zasilanie POE i adres domyślny?

Post autor: damian7129 »

Witam. Sporadycznie korzystam w domu rodzinnym z otwartego hotpspotu na 5Ghz przy użyciu Nanostation M5. Odległość to może 100-150m od stacji w linii prostej ale po drodze są korony drzew i czasem jest kiepsko ze stabilnością tego. Kupiłem od sąsiada za przysłowiową flaszkę takie cudo jak na zdjęciach poniżej, bez zasilacza. Opisane jako AirGrid M5 Hi Power. Szukałem po sieci i natrafiałem w większości na nowe wersje o nieco innym wyglądzie. Opisane są jako potrzebujące zasilania 24V POE. Trafiłem też na jakąś starą kartę katalogową z tą antenką https://www.ispsupplies.com/content/dat ... asheet.pdf. Według niej zasilanie powinno być 5V. Znalazłem taki zasilacz oraz jakiś adapter POE od TP Linka, połączyłem wszystko, ustawiłem na stałe TCP/Ipv4 na 192.168.1.1 jak znalazłem w jakiejś tam instrukcji i po odpaleniu Ubiqiuti Discovery Tool pokazał mi się adres anteny. Udało mi się na nią wejść, lecz miała hasło. Zresetowałem więc przytrzymując przycisk przez 10 sek urządzenie i od tamtej pory za nic nie mogę się z nim połączyć ani Ubiqiuti Discovery Tool nie widzi go... Zakładam, że jeśli raz odpaliło na 5V to nie jest wina zbyt niskiego zasilania ? Po restarcie świeci pierwsza dioda a druga mignie tylko przez chwilę i gaśnie. Przewody ethernet zmieniałem także. Martwi mnie to, że procesor nagrzewa się do nieprzyzwoicie wysokich temperatur. Mam pytanie także o goldpiny ze zdjęcia poniżej, czy powinny być tak ustawione czy może proste ? Ogólnie antena zastała się na zatrzaskach do tego stopnia że musiałem do niej dojść od przedniej kopułki...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ