Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lothan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-06, 11:19
Lokalizacja: Zabrze

Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Post autor: Lothan »

Mam do Was pytanie o agregację pasm LTE. Warto kupić router z agregacją 2 lub 3 pasm 2100/1800/800 w sytuacji, gdy tylko na paśmie 1800 mam transfer powyżej 20 Mbps, a na pozostałych kilka-kilkanaście? Najgorzej jest na 800, tylko 4 Mbps. 2600 za daleko więc nie rozważam. Kręcę anteną od wczoraj i tylko nadajnik w Tarnowie Opolskim, oddalony o 7,5 km na 1800 daje mi transfer powyżej 20 Mbps. Mój router nie ma agregacji pasm i chcę go wymienić. Lokalizacja Daniec, woj. Opolskie. Antena ATP 15 MIMO Telkob 790 - 2690 MH, router (aktualnie) ZyXel LTE3202-M430. Rozważam zakup b535 (1800+2100) lub b715. Dzięki za podpowiedzi!
Lothan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-06, 11:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Post autor: Lothan »

Karta SIM z T-Mobile.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Post autor: matek451 »

To nie jest Tarnów Opolski tylko Kamień Śląski, NetWorks w tej lokalizacji wyglada biednie, nie ten operator. Sprawdź jeszcze LTE2100 i pokaz screeny z niego, na wodotryski nie licz bo T-mobile tam nie powala, no i dlaczego nie ustawisz anteny na Chrzastowice czy Dębską Kuźnię gdzie jest też agregacja 3 pasm LTE?
Lothan
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2008-03-06, 11:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Post autor: Lothan »

matek451 pisze:To nie jest Tarnów Opolski tylko Kamień Śląski, NetWorks w tej lokalizacji wyglada biednie, nie ten operator. Sprawdź jeszcze LTE2100 i pokaz screeny z niego, na wodotryski nie licz bo T-mobile tam nie powala, no i dlaczego nie ustawisz anteny na Chrzastowice czy Dębską Kuźnię gdzie jest też agregacja 3 pasm LTE?
Ustawiałem, ale nie mam routera z agregacją. A transfery były bardzo niskie. Na LTE2100 transfery 3 razy mniejsze niż 1800. Dlaczego uważasz, że Kamień Śląski, a Nie Tarnów Opolski, który jest w tej samej linii kilka km bliżej? Jeśli nie Orange/T-Mobile to co? Nadajniki Plusa LTE są bardzo daleko - Opole, Ozimek, Strzelce Opolskie i tylko 2600. Ozimek mam niestety zasłonięty dachem budynku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o ocenę sytuacji z BTSami / agregacja pasm / dobór routera

Post autor: matek451 »

A to w Polsce mamy tylko 3 operatorów? A dlaczego to Kamień to nie wiem ale sam pokazałeś eNB i CID z tej stacji, no i brak screena z LTE2100 więc nie wiadomo cy to też Kamień. Stacje Plusa masz pod nosem w Krosnicy i Walidrogach ale to golce z pseudo LTE900.
ODPOWIEDZ