Antena, operator, możliwości.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pieskiezycie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-20, 18:01

Antena, operator, możliwości.

Post autor: pieskiezycie »

Cześć,
Zacznę od tego że już co nieco poczytałem.

INFO
Jestem tu https://maps.app.goo.gl/2sZV3yi1bfJZfcRZA
Odbieram sygnal z nadajników na Płn-Zach. Czyli Kamieńczyk. Są dwa maszty w zasadzie w jednej linii. Pierwszy 2,5km (orange t mobile) drugi 2,7km (plus aero).
Router b525 na zewnątrz bez anteny.
Próby wyrzucenia za okno na 1p nie zmieniły o dziwo nic.

ORANGE
I tak dotychczas na orange download 20mb to raczej żadkość. Raczej koło 5-10mb. Pasmo które najlepiej to obsługuje to 1800mhz. Agreguje to razem z 2100mhz. Ważne że tu szerokość pasma jest 10mhz.

PLUS
Chciałem coś poprawić bo dwie działki dalej na nadajniku Plus znajomy wyciąga do 50mb. Bez anteny z tym samym ruterem na zewnątrz.
Włożyłem kartę plus, 1800+2100, momentami pod 27mb, jest lepiej ale szału nie ma. 1800+900lte w zasadzie to samo. Wygląda że to pasmo 1800 jest jedynym które coś uciągnie.
Uwaga tu szerokość pasma jest 20mhz. I pasmo 1800 jest niby od Aero2, hmm.

INNY NADAJNIK
Do nadajnika Kamieńczyk na Zachód od działki, maszt Emitel jest 4,7km.
Tu jest o tyle gorzej że jest tylko Orange. Ni potrafię go wymusic ale mam przeczucie ze to niewiele poprawie.
ALE
Każdy z pomiarów ma bardzo niski SINR w porwach do 8-9, a raczej okolice 2-4. W sezonie z doświadczenia wiem że te nadajniki są mocno przeciążone, jest w okolicy dużo ogródków działkowych. Teraz jest poza sezonem więc łatwiej znaleźć jakieś rozwiązanie.

PYTANIA
jest sens jakąś antenę do tego czy przez sinr nie ma sensu?
Co robić jak żyć, liczyłem że czasem coś sobie zagram, teraz ping koło 100, 120. Jakby spadł do 70 byłoby cacy.
Mogę wrzucić więcej screenów tylko powiedzcie które.
ODPOWIEDZ