Czy zamiana kabli antenowych stronami powinna mieć wpływ na sygnał?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olosolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-26, 13:46

Czy zamiana kabli antenowych stronami powinna mieć wpływ na sygnał?

Post autor: Olosolo »

Witam,

Odczuwam ostatnio znaczny spadek osiąganych wyników na download i upload. Wcześniej miałem wyniki rzędu 25/25 a teraz takie:
chrome_2020-10-26_13-56-22.png
Kombinowałem z różnymi ustawieniami zmieniając częstotliwości, ale poza tą, którą już ustawiłem wcześniej (2100Mhz) - inne przynosiły jeszcze gorsze rezultaty, więc pozostaje w takim ustawieniu:
LTEWatchH_2020-10-26_13-53-25.png
Posiadam zewnętrzną antenę:
https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log ... 054_10.htm

Spróbowałem tez zmienić router na stary i to też nie pomogło, wróciłem do starego (B525s). Przykręcając kable antenowe zauważyłem, że ma znaczenie w którym miejscu przykręcam prawą a w którym lewą. Na jednym ustawieniu usługa po prostu nie działa (brak sygnału) a na drugim już tak. Nie znalazłem nigdzie informacji czy to ma znaczenie? Czy powinno dla routera robić różnice gdzie jest wkręcony który kabel?

Będę wdzięczny za wsparcie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy zamiana kabli antenowych stronami powinna mieć wpływ na sygnał?

Post autor: matek451 »

Lokalizacja, operator, na którą stację bazowa ustawione te kiepskie anteny z DIPOLA ? Router to B525.
Olosolo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-26, 13:46

Re: Czy zamiana kabli antenowych stronami powinna mieć wpływ na sygnał?

Post autor: Olosolo »

Dziękuję za odpowiedź i ciekawość jeżeli chodzi o lokalizację, operatora i btsa. Być może ma to znaczenie i wpływa na odpowiedź do zadanego przeze mnie pytania czy zamiana stronami powinna mieć wpływ na działanie routera? Przy jednym ustawieniu działa, przy drugim jest po prostu "brak usługi". Zastanawiam się co jest przyczyną: antena czy router?
Wspominasz też o "kiepskiej antenie z Dipola". To jedna z nielicznych anten, które znalazłem i które zostały przebadane przez niezależne instytucje, to było dla mnie motywacją do zakupu. Pewnie te "chińskie z allegro" są lepsze, no cóż popełniłem błąd ;)
ODPOWIEDZ