TP-LINK N750 jako repeater?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dominikeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-11-07, 13:00

TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: dominikeh »

Cześć!

Mam takie pytanie - czy jest możliwe takie skonfigurowanie ustawionego na piętrze routera TP-LINK N750 (TL-WDR4300), aby powielał sygnał ze stojącego na parterze głównego routera D-Link AC1200 (DIR-825)? Oba routery są dwuzakresowe. Parę razy próbowałem to sam ustawiać, ale nieszczególnie to działało...

Router D-Link leci na kablu od lokalnego dostawcy. W razie czego odpowiem na wszelkie pytania.

Z góry dziękuję za pomoc!
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: erni80 »

ogólnie operator/dostawca za repeater może nałożyć karę nawet do 5 tys.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: wojteks »

erni80 pisze:ogólnie operator/dostawca za repeater może nałożyć karę nawet do 5 tys.
Że co? Za repeater WiFi? Większej bzdury nie słyszałem ostatnio. Nie wiesz nie wprowadzaj w błąd!
dominikeh pisze:czy jest możliwe takie skonfigurowanie ustawionego na piętrze routera TP-LINK N750 (TL-WDR4300), aby powielał sygnał ze stojącego na parterze głównego routera
Połącz je kablem ethernet, w WDR4300 pozostaw port WAN pusty i wyłącz w nim DHCP (IP własne musi mieć rózne od DIR-825)
Nie pomagam na PW!
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: erni80 »

wojteks pisze:
erni80 pisze:ogólnie operator/dostawca za repeater może nałożyć karę nawet do 5 tys.
Że co? Za repeater WiFi? Większej bzdury nie słyszałem ostatnio. Nie wiesz nie wprowadzaj w błąd!
onken pisze:Niech się jeden z drugim zastanowi zanim kupi sobie coś takiego...

Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, każdy, kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego, podlega karze grzywny do 1000 złotych. Jeżeli osoba taka działa w sposób uporczywy, podlega karze grzywy, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

http://gsmonline.pl/newsy/wzmacniacze-gsm-opinie-kary
W części państw UE repeatery mogą być używane tylko po uzyskaniu pisemnej zgody od operatora sieci telefonii komórkowej.

Doucz się kolego - przepraszam administratorze a potem oceniaj !!!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: wojteks »

erni80 pisze:Doucz się kolego - przepraszam administratorze a potem oceniaj !!!
No właśnie, doucz się i odpowiadaj na temat bo nie bardzo wiem co wspólnego ma repeater WiFi z repeaterem GSM (no dobra, jeden i drugi może mieć anteny) :rotfl:

Nie wprowadzaj nikogo w błąd i nie pisz bzdur. Repatery WiFi są legalne w PL i na świecie i nie jest do tego potrzebna żadna zgoda operatora (bo niby jakiego)!
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: radius »

dominikeh pisze:...czy jest możliwe takie skonfigurowanie ustawionego na piętrze routera TP-LINK TL-WDR4300, aby powielał sygnał ze stojącego na parterze głównego routera D-Link DIR-825?...
Być może bezprzewodowo da się to zrobić. Która wersja 4300?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: erni80 »

wojteks pisze:
erni80 pisze:Doucz się kolego - przepraszam administratorze a potem oceniaj !!!
No właśnie, doucz się i odpowiadaj na temat bo nie bardzo wiem co wspólnego ma repeater WiFi z repeaterem GSM (no dobra, jeden i drugi może mieć anteny) :rotfl:

....
ma to wspólnego ,że np każde urządzenie LTE ma kartę SIM z numerem i podlega pod konkretnego operatora GSM i loguje się do jego nadajnika.
Zadzwoń sobie do któregoś operatora i zapytaj.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: radius »

Kurcze Przyjacielu masz BAN na Google?
Idziesz w zaparte, a to są "zwykłe" routery DSL bez slotu na kartę SIM.
Zresztą nawet gdyby miały to TU JEST MOWA O SYGNALE WIFI, A NIE O GSM.
My dobrze wiemy co to wzmacniacze GSM. Nie trzeba nas tego uczyć. Uwierz.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: wojteks »

erni80 pisze:
wojteks pisze:
erni80 pisze:Doucz się kolego - przepraszam administratorze a potem oceniaj !!!
No właśnie, doucz się i odpowiadaj na temat bo nie bardzo wiem co wspólnego ma repeater WiFi z repeaterem GSM (no dobra, jeden i drugi może mieć anteny) :rotfl:

....
ma to wspólnego ,że np każde urządzenie LTE ma kartę SIM z numerem i podlega pod konkretnego operatora GSM i loguje się do jego nadajnika.
Zadzwoń sobie do któregoś operatora i zapytaj.
Nie, nadal nie rozumiesz różnicy między repeaterem WiFi a GSM :dobani:

Nie muszę nigdzie dzwonić żeby legalnie uruchomić nawet 30 repeaterów WiFi (nie wiem po co ale każdy może to zrobić).
Nie pomagam na PW!
erni80
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2020-03-19, 10:25

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: erni80 »

Mam znajomego kierownika w jednej z sieci i wg. ich przepisów operatorzy tak to interpretują ,a Ja tydzień temu zostałem o tym poinformowany w Play przy podpisywaniu umowy na internet gdy zapytałem czy mają w sprzedaży repeatery. Dla mnie też jest to bezsens bo wg. nich router drugi AP można a repeater już nie.Rzekomo zakłócałbym im sygnał.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-LINK N750 jako repeater?

Post autor: wojteks »

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli tak to przeczytaj posty ze zrozumieniem, przemyśl/zrozum co w nich napisano.

Oczywiście że w Play mają w sprzedaży repeatery WiFi, nie wiemy o co pytałeś, nie wiemy co ci odpowiedzieli a tu bzdury wypisujesz.

"Kierownik" :rotfl: nie zna się na sprzęcie który sprzedaje operator.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ