RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Post autor: Varsus »

Witam zastanawiam się nad zakupem oferty Radiówki 5 Ghz od firmy RFC LTE w moich regionie bardzo obciążone

oferta

8Mb/s - 41zł brutto

10Mb/s - 47zł brutto

15Mb/s - 53zł brutto

20Mb/s - 59zł brutto

30Mb/s - 69zł brutto


- Koszt aktywacji/instalacji internetu to jednorazowa opłata w wysokości 1,23zł brutto przy umowie zawieranej na okres 24 miesięcy

- router wraz z konfiguracją w momencie podpisywania umowy kosztuje 150zł brutto (opcja dodatkowa)

- zwiększenie prędkości wysyłania:


-do 1Mb/s koszt miesięczny 1,23zł

-do 2Mb/s koszt miesięczny 2,46zł

Czy jest to korzystna oferta ? Interesują mnie też opóźnienia takiego internetu
pytając dostawce dostałem taka odpowiedz

"Szanowny Panie, Informuję, iż ping do naszych serwerów wynosi ok 5ms"

Wiec realnie czego mogę się spodziewać ?

Antena Dostawcy jest Umieszczona 3KM od mojego domu brak bezpośredniej widoczności
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Post autor: key »

Opoznien na tej lini nikt Ci nie powie - brak widocznosci moze znaczyc wszystko: od braku polaczenia do bardzo dobre polaczenie (n.p. w odbitej wiazce).

Mozesz przesumulowac Twoje polaczenie, n.p. tutaj, ale zwroc uwage jaki sprzet wybierasz oraz na jakiej wysokosci umieszczasz transmitery. Wez pod uwage, ze symulacja ta nie bedzie nigdy w 100% zgodna z rzeczywistoscia.

Informacja na temat ping wewnatrz sieci nie daje Ci zadnych informacji co sie dzieje po wyjsciu do internetu.

Jesli istnieje mozliwosc, spytaj sie czy mozesz przetestowac polaczenie, najlepiej z miejsca gdzie docelowo bedzie umieszczony odbiornik.
Nie pomagam na PW.
Varsus
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2020-05-20, 16:25

Re: RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Post autor: Varsus »

key pisze:Opoznien na tej lini nikt Ci nie powie - brak widocznosci moze znaczyc wszystko: od braku polaczenia do bardzo dobre polaczenie (n.p. w odbitej wiazce).

Mozesz przesumulowac Twoje polaczenie, n.p. tutaj, ale zwroc uwage jaki sprzet wybierasz oraz na jakiej wysokosci umieszczasz transmitery. Wez pod uwage, ze symulacja ta nie bedzie nigdy w 100% zgodna z rzeczywistoscia.

Informacja na temat ping wewnatrz sieci nie daje Ci zadnych informacji co sie dzieje po wyjsciu do internetu.

Jesli istnieje mozliwosc, spytaj sie czy mozesz przetestowac polaczenie, najlepiej z miejsca gdzie docelowo bedzie umieszczony odbiornik.

Dostałem taką odpowiedz

"jeżeli jest Pan zainteresowany to możemy umówić technika na wykonanie bezpłatnego pomiaru technicznego na miejscu i jak będzie Pan zadowolony z osiąganej prędkości to na miejscu może Pan podpisać z technikiem umowę"
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Post autor: key »

Brzmi sensownie
Nie pomagam na PW.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: RFC Instalacja radiowa 5GHz czego oczekiwac

Post autor: Przemek112 »

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do radiówki, w dawnych czasach miałem taką na 2.4ghz. Działała słabo i byłem wniebowzięty jak przesiadłem się na Neostradę.
Po przeprowadzce korzystałem z LTE, ale BTSy zapchane, ping wysoki. Pracowało się zdalnie kiepsko.
Po długich poszukiwaniach z braku alternatywy kablowej znalazłem u siebie trzy firmy oferujące radiówkę.
Po wizji lokalnej jedna była w stanie dostarczyć usługę.
Odległość od nadajnika w linii prostej to 3km, sygnał leci przez całe miasto. Pasmo nielicencjonowane 5ghz.
U siebie na kominie mam nieinwazyjnie zamontowany maszt 3m (był problem z widocznością) do którego zamontowana jest antenka Ubiquiti, zasilanie POE. Dalej mój sprzęt.
Działa jak należy oferując cały czas zamówioną prędkość.
Co do cen - zależą od uwarunkowań lokalnych.
W moim przypadku zdecydowałem się na pierwszą umowę na rok, za montaż zapłaciłem 100zł. To tak na wszelki wypadek, gdyby działało kiepsko po roku mógłbym zrezygnować.
Abonament 65zł za 30mbps download / 5mbps upload. Później był upgrade do 32mbps/5mbps w tej samej cenie.
Obecnie za 74zł mam 40mbps download / 10mbps upload.
Pingi jednocyfrowe. Tutaj masz przykładowy sprzed chwili:
https://www.speedtest.net/result/c/cb50 ... f398b9a218

Jeżeli będziesz pracował zdalnie - pytaj o wyższy upload. 5mbps to według mnie minimum.

Dodatkowo, możesz zajrzeć na forum Trzepak i tam popytaj o dostawców ze swojej okolicy oraz opinie o nich.
ODPOWIEDZ