UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BNT1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-05, 12:20

UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Post autor: BNT1 »

Czołem!

Od UPC dostałem urządzenie UBEE EVW3226. Problem z nim mam taki, że jak przejdę do innego pokoju (jakieś 12 metrów od UBEE) i pozamykam drzwi, to sygnał WiFi się rwie.

1. Czy to jest taka ogólna cecha sieci WiFi? W wiki piszą, że WiFi powinno w budynku dawać radę nawet do 90 m...
- Może aby zoptymalizować zasięg powinienem ustawić jakieś konkretne parametry WiFi? Częstotliwość? Tryb? Kanał? Szerokość pasma?
- A może to po prostu badziewne urządzenie?
2. Jeśli problemem jest urządzenie, to co mogę zrobić? (Oprócz połączenia na kablu). Z tego co rozumiem, to w UPC nie mogę sobie po prostu wymienić na własne. Znalazłem na forach informację, że rozwiązaniem jest opcja "bridge". Jednak nie jestem pewien czy dobrze ją rozumiem. Wyobrażam sobie to tak:
- przełączam UBEE w tryb bridge,
- spinam UBEE kablem Ethernetowym z innym routerem,
- i już.
Czy może jest to jednak bardziej skomplikowane niż sobie wyobrażam?
Jaki router Wifi kupić, żeby dał radę gadać z drugim pokojem? Powinienem na coś zwrócić uwagę?
3. A może w ogóle lepszym pomysłem w mojej sytuacji jest wzmacniacz sygnału WiFi? Jeśli, to polecacie jakiś? Albo na jakie konkretne cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie?

A! Mówimy tu o niedużym mieszkaniu (ok. 50 m^2).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Post autor: wojteks »

Ile obcych sieci WiFi widzisz? Zakładam że duuuużo, stąd problemy z zasięgiem WiFi a jak jeszcze dołożysz wzmacniacz sygnału (repeater) to juz w ogóle WiFi przestanie działać. Co się da połącz kablem i jak jest możliwość przejdź na pasmo 5GHz.
Nie pomagam na PW!
BNT1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-05, 12:20

Re: UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Post autor: BNT1 »

No, w tym momencie widzę do 12 sieci WiFi.
Przestawiłem na 5GHz i wydaje się nieco stabilniej trzymać połączenie. Zobaczymy co będzie:-)

Dzięki za podpowiedź!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Post autor: wojteks »

Pewnie większość zajmuje 40MHz i są na nakładających się kanałach. Jeżeli musisz mieć coś w 2,4GHz to zobacz jakie kanały są zajęte i własną sieć ustaw tam gdzie jest najmniej sieci lub maja najsłabszy sygnał.
Nie pomagam na PW!
VAHANARA

Re: UBEE EVW3226 - kłopoty z zasięgiem

Post autor: VAHANARA »

BNT1 pisze:1. Czy to jest taka ogólna cecha sieci WiFi? W wiki piszą, że WiFi powinno w budynku dawać radę nawet do 90 m...
Zasięg Wifi zależny jest od odległości i ilości zakłóceń. Może być rzeczywiście duży, ale w klinicznie czystym eterze i bez przeszkód.
BNT1 pisze:- Może aby zoptymalizować zasięg powinienem ustawić jakieś konkretne parametry WiFi? Częstotliwość? Tryb? Kanał? Szerokość pasma?
Tak.
BNT1 pisze:2. Jeśli problemem jest urządzenie, to co mogę zrobić? (Oprócz połączenia na kablu).
er.
Raczej nie urządzenie jest problemem, a warunki, czyli ściany i zakłócenia. Są różne możliwości - AP. PLC wifi, repeater, MESH. Wiele zależy od konfiguracji mieszkania i możliwości technicznych.

Pamiętaj, że o zasięgu i prędkościach decyduje zarówno router / AP... jak i klient.
BNT1 pisze:A! Mówimy tu o niedużym mieszkaniu (ok. 50 m^2).
Rzeczywiście nie za duże. Zrób pomiary wifi programem InSSIDerem (Win) albo apką WifiAnalyser (Android) - jeden przy samym routerze, drugi w pokoju. I pokaż screeny z widmem na obu pasmach.

Jaką kartę wifi masz w PC?
ODPOWIEDZ