Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kreaton567
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-04-01, 18:14

Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: kreaton567 »

Cześć, posiadam router B535 ogólnie jestem zadowolony, natomiast jest problem z ilością urządzeń podłączonych do Wifi do 32 na pasmo. Posiadam w domu dużo urządzeń automatyki domowej, teraz około 40, wszystko po wifi(2.4GHz) i router wyrzuca urządzenia. Poza tym do routera podłączone są 2-3 urządzenia na 5GHz i 3 urządzenia po LAN. Wydaje się najprostszym rozwiązaniem/najtańszym rozwiązaniem będzie dorzucenie routera/AP tylko na 2.4GHz żeby ten przejął urządzenia na 2.4GHz. Jeżeli dobrze rozumiem i będzie to działało to proszę o wskazanie w miarę tanie(nie wiem czy da rade do 200zł?) urządzenie. Starczy 100Mbitów 2.4Ghz. Jest coś takiego na rynku, czy moje myślenie jest ogólnie poprawne? Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: wojteks »

Skoro masz tyle urządzeń automatyki to zrób im osobną sieć. Pojawia się pytanie jakie routery nie maja limitu użytkowników WiFi lub limit typu 64 sztuki. Osobiście doświadczyłem czegoś takiego ale mobilnym routerku gdzie limitem było 10 użytkowników. Może wystarczy dodatkowy AP tak żeby wszystko było w jednej sieci kablowej ale w 2 różnych sieciach WiFi.
Nie pomagam na PW!
kreaton567
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-04-01, 18:14

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: kreaton567 »

Czy można w jakiś AP zrobić tak że na stałe urządzenia się do niego podłączają, czy zawsze idzie to losowo i urządzenie podłączy się tam gdzie ma większy zasięg? W takim razie jaki AP byłby godny polecenia?(absolutnie nie zależy mi na prędkości i tylko 2.4GHz)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: wojteks »

Wystarczy mieć różne SSID i je odpowiednio przypisać w urządzeniach (co jest nawet bardzo wskazane w takich przypadkach).
Nie pomagam na PW!
kreaton567
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-04-01, 18:14

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: kreaton567 »

No to nie ukrywam że jakby to działało to byłoby super. W takim razie jaki AP warto kupić? (nie ukrywam że im tańszy który będzie spełniał te funkcje tym lepiej).
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Może nie najprościej, ale z pewnością najskuteczniej byłoby co tylko się da podłączyć kablem. Switche drogie nie są, przy niezarządzalnych odpada robota przy konfiguracji, i to na obu końcach skrętki. :)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
kreaton567
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-04-01, 18:14

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: kreaton567 »

To co ma taką możliwość to mam podłączone kablem, ale wiele tych urządzeń nie ma. Jednak niestety wszystko oparte o WiFi 2.4GHz
kreaton567
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-04-01, 18:14

Re: Router/AP 2.4GHz 64 urządznia

Post autor: kreaton567 »

To jakie urządzenia byście polecali? AP czy może zwykły router którego można ustawić jako AP? Im mniej bym miał wydać tym lepiej, acz nie chce kupować czegoś problematycznego i kiepskiego.
ODPOWIEDZ