Antena nadawcza i odbiorcza

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gustawa21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-24, 15:11

Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: gustawa21 »

Witam wszystkich i chciałbym się zapytać a mianowicie.
Mam taki pomysł dla siebie, sąsiad ma światłowód internet jakis kilometr odemnie ,od siebie widze jego dom i chciałbym kupic jakieś anteny tak aby on ten sąsiad udostepnił mi internet z tego światłowodu a pytanie mam takie co potrzebuje jakie anteny ,access point tak aby od niego mógł odbierac ten internet i oczywiście wmiare nie drogo :)
gustawa21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-24, 15:11

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: gustawa21 »

Witam wszystkich i chciałbym się zapytać a mianowicie.
Mam taki pomysł dla siebie, sąsiad ma światłowód internet jakis kilometr odemnie i od siebie widze jego dom i chciałbym kupic jakieś anteny tak aby on ten sąsiad udostepnił mi internet z tego światłowodu a pytanie mam takie co potrzebuje jakie anteny ,access point tak aby od niego mógł odbierac ten internet i oczywiście wmiare nie drogo :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: wojteks »

Potrzebujesz minimum 2x Ubiquti nanostation M5 lub podobne i co więcej to trudno powiedzieć bo może jakieś maszty, kable, switche itp.
Nie pomagam na PW!
gustawa21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-24, 15:11

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: gustawa21 »

wojteks pisze:Potrzebujesz minimum 2x Ubiquti nanostation M5 lub podobne i co więcej to trudno powiedzieć bo może jakieś maszty, kable, switche itp.
Ups to trochę drogo wychodzi ,praktycznie to jak ustawi on swój router wyrzej swojego domu to odbieram sygnał ale słaby transfer jest i zrywa , a ma on 300 Mb/s pobierania a chciałbym abym mógł chociaz mieć 100 Mb/s pobierania , niema jakiegos tańszego rozwiązania?

Edit. znalazłem takie cos na aliexspres czy to by spełniło moje oczekiwania

Kod: Zaznacz cały

https://pl.aliexpress.com/item/1005001419289221.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: wojteks »

Nie ma nic za darmo, zawsze można używkę założyć, są dość tanie a tego czegoś z aliexpress nie znam.
Nie pomagam na PW!
VAHANARA

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: VAHANARA »

tp-link cpe210

Jeśli masz tam jakiś sygnał można by sprawdzić, czy nie wystarczyłby jeden u ciebie. Jeśli nie, to link.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena nadawcza i odbiorcza

Post autor: wojteks »

Tak, 2.4GHz w blokowisku, cudowne rozwiązanie :D
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ