Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
d3mox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 17:21

Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Post autor: d3mox »

Cześć wszystkim. Niestety wypadłem z obiegu jakieś ponad 10 lat temu to muszę się poradzić na forum. Otóż posiadam Huawei B315 z dostępem do internetu LTE i chcę zwiększyć zasięg WiFi ale bez używania skrętki, AP ma stać na piętrze w domu. Mam jakiegoś starego AirLive WMM-3000AP, ale jest dość stary, a działać chce tylko po kablu (może coś robię źle?), do tego gdzieś mam jakiś stary router Asusa, ale raczej się do tego nie nada (po podpięciu do Huaweia, Huawei zaczyna wariować i wykrywa tego Asusa jako router z dostępem do internetu). Pomóżcie z wyborem jakiegoś dobrego AP, może być utworzona druga sieć WiFi, albo ta sama sieć tylko po prostu na innym kanale.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Post autor: wojteks »

Połóż skrętkę i połącz urządzenia kablem. Repeater to słabe rozwiązanie. Zawsze możesz też użyć powerline ethernet.
Nie pomagam na PW!
d3mox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-04-06, 17:21

Re: Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Post autor: d3mox »

Niestety nie mam jak położyć skrętki, raz że dom wynajmowany, a dwa nawet nie ma jak. Powerline Ethernet, dobra opcja a co w przypadku gdy niemalże każde pomieszczenie jest na oddzielnym bezpieczniku?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Post autor: key »

To tez nie jest problem - sygnal przekazywany jest miedzy fazami, wystarczy ze w sieci jest kawalek trojfazowego kabla - n.p. podlaczenia pieca w kuchni.
A nawet jesli w instalacji nie ma takiego kabla, to sa kostki sprzegajace fazy, n.p. M091A, M091N.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zwiększenie zasięgu sieci WiFi

Post autor: wojteks »

Bezpieczniki są bez znaczenia, teoretycznie licznik energii jest granicą działania powerline ethernet.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ