Tani system mesh do domu 100m2

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: error105 »

Jak w temacie, poszukuję nie za drogiego systemu mesh do mojego domu. Dom z pustaków 112m2 (ściany zewnętrzne 2szt grubości, wewnętrzne 1).
Obecnie stary router WR1043ND stoi w miejscu czerwonym, ale nie radzi już sobie zbyt dobrze więc chciałem kupić dwa w systemie mesh (w miejscach zielonych).
Do każdego punktu mogę dociągnąć LANa z LiveBoxa (300/50).

Jakie sprzęty są w domu ? ze 20-25 IoT na 2.4G, TV z netflixem 4k i filmamy BD ktore mam na NAsie + Xbox One X (mogą działać na 5GHz), dwa iphony 7 (2.4 i 5, bez znaczenia) i jeden laptop z 5ghz. Chcialbym zasięgiem pokryć możliwie cały dom, i ogród choć po częsci ktory mam po prawej stronie i na górze (do góry jakie 6m, w prawo jakieś 20m).

Wstępnie myślałem o 2x TPlink Deco M4, ewentualnie o 3x E4.
Pytanie czy można je podłączyć tak by była to jedna sieć z LANem LiveBoxa bo to jest konieczność z racji że do niego jest NAS na ktorym mam cały IoT.

Obrazek
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: piotrzet »

Cena ile możesz wydać? TpLinka odpuść to badziewie bez aktualizacji.
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: error105 »

Moze inaczej, chce wydac jak najmniej ale zeby bylo sensownie, ale nie chce doplacac do wodotryskow typu VPN, dysk USB itp bo od tego mam NASa. Predkosc starczy tak by DLNa dalo rade z filmami na TV.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: piotrzet »

ASUS ZenWiFi AC CD6 MESH
Cena w okolicy 600 zł za dwa urządzenia można zrobić MESH i jako AP ja sugeruję to drugie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: wojteks »

NASa, konsolę, TV podłącz kablem do routera reszta może być przez WiFi. Dla IoT ściśle przypisz do którego AP mają się łączyć (tu najprościej użyć różnych nazw sieci WiFi), one raczej małego transferu potrzebują.
Nie pomagam na PW!
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: error105 »

NAS jest po kablu, do TV i Konsoli nie mam jak juz dociagnac wiec ta opcja odpada.

Przy trybie AP nie bedzie telefon sie przelaczal miedzy sieciami ?
error105
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2018-09-08, 07:25

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: error105 »

PS. Skoro asus, to moze da sie go spiac z moim 4G-AC68U ?
Przy sprzataniu znalazlem, widze ze ma wyjety modem 3G tylko ale dziala.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: skansen »

Na upartego AX3PRO CN ogarnie całość... Mam podobnej wielkości mieszkanie i AX3PRO CN zapewnia dobry zasięg w całym domu...
Przymierzam się teraz do instalacji "u rodziny" na podobnych założeniach jak Twoje, tam zastanawiam się cały czas m.in. nad Deco Tp-Linka, nowym MESHem Huaweii (niestety nie ma on WiFi6) albo czymś od Unifi (Dream Machine+APek). Na pewno zastosuje co najmniej dwa urządzanie ponieważ są dwa poziomy...
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Tani system mesh do domu 100m2

Post autor: skansen »

Tak dla potomnych - finalnie stanęło na 3xDeco M4. Do routera operatora dopiąłem je skrętką, pracują w trybie AP.
Jako "rozsiewacz" WiFi działa super. Dwa urządzenia smart trochę się buntują ale zakładam, że w końcu ogarnę temat.
Sygnał rozprowadza całkiem nieźle. Brakuje jednak trochę opcji konfiguracyjnych. System uprawnień mógłby być lepszy (dodatkowi użytkownicy aplikacji nie mogą m.in resetować całości). Mimo wszystko za tą cenę zdecydowanie warto.
ODPOWIEDZ