Włączenie DHCP w routerze tp-link

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheMon12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-17, 19:23

Włączenie DHCP w routerze tp-link

Post autor: TheMon12 »

Witam, od jakiegoś czasu niektóre strony przestały się ładować, więc na własną rękę próbowałem naprawić to w routerze. Spróbowałem zmienić DNS (nie pomogło) a następnie nie wiadomo dlaczego wyłączyłem DHCP. Po rebootcie internet zniknął. Przepiąłem kable z routera wifi do głównego, internet działa na komputerze ale wifi nie ma. Probowałem także podpinać pod lan. Dodatkowo zaczęła migać ikonka zębatki na "wifi".
Nie mogę zalogować się do routera, próbowałem na sztywno wpisać adresy ale nic nie chciało pomóc. Ma ktoś pomysł co zrobić? Router tp link wr740n logowałem się na adres 192.168.0.1 :niepewny:
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Poodpinaj wszystko od tego tepelinka, przypnij się do niego skrętką, sprawdź jego IP w ipconfig i wtedy się loguj.

Jak nie pójdzie, zawsze w odwodzie jest nieoceniony przycisk do fabrycznego resetu.
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
TheMon12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-17, 19:23

Re: Włączenie DHCP w routerze tp-link

Post autor: TheMon12 »

Właśnie próbowałem, ale nic nie daje. Pozostał chyba reset.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Włączenie DHCP w routerze tp-link

Post autor: wojteks »

Skoro łączyłeś się na 192.168.0.1 to w komputerze ustaw IP (dla karty kablowej podłączonej do tego routera) 192.168.0.10 i wtedy sprawdź
Nie pomagam na PW!
TheMon12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-04-17, 19:23

Re: Włączenie DHCP w routerze tp-link

Post autor: TheMon12 »

wojteks pisze:Skoro łączyłeś się na 192.168.0.1 to w komputerze ustaw IP (dla karty kablowej podłączonej do tego routera) 192.168.0.10 i wtedy sprawdź
Dzięki wielkie pomogło! DHCP włączone i niech tak pozostanie :D
ODPOWIEDZ