Huawei B683 jako AP Client?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

Witam,
Chciałbym podłączyć dekoder satelitarny do domowej sieci WiFi. Dekoder to HD 5500 z Cyfrowego Polsatu; posiada tylko złącze LAN; zalecane jest zastosowanie modułu TL-WR702n https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tel ... l-wi-fi.cp
Z tego co widzę to mini router z możliwością pracy jak AP Client za 150zł
Wygrzebałem swój stary router Huawei B683; poczytałem trochę forum i widzę, że nie obsługuje tego trybu pracy.
Próbowałem poszukać trochę w internecie jakiegoś modowanego firmware; ale udało mi się znaleźć tylko jakieś dwa oryginalne.

I tu jest moje zasadnicze pytanie; czy ktoś z forumowiczów spotkał się z firmware do tego routera które by umożliwiało jego pracę jako AP Client; czyli klient sieci WiFi; i udostępniał połączenie za pośrednictwem portów LAN?
Mogę z nim poeksperymentować, więc jak go uwalę to nie będzie żadnej straty.
W przypadku gdyby się udało, to będzie do niego podłączony dekoder i telewizor.
Jeśli coś pokręciłem w nazewnictwie to przepraszam; nie mam doświadczenia w zakresie sieci komputerowych.
PS: czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, za co odpowiada zakładka w menu WLAN Bridge Settings? http://screenshots.portforward.com/rout ... ttings.htm
Bo może tam jest rozwiązanie mojego pomysłu.

Pozdrawiam
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: key »

B683 nie pracuje w trybie WiFi client.

Bridge to sposob komunikacji z siecia LTE - w tym trybie Huawei przestaje byc widoczny w sieci.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

key pisze:B683 nie pracuje w trybie WiFi client.
To już wyczytałem wcześniej; stąd moje pytanie czy ktoś spotkał się z modowanym firmware, w którym jest taka opcja dostępna?
key pisze:Bridge to sposob komunikacji z siecia LTE - w tym trybie Huawei przestaje byc widoczny w sieci.
OK. Dzięki za informację
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: wojteks »

Nie ma takiego firmware.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: key »

fiuzi pisze:.. czy ktoś spotkał się z modowanym firmware, w którym jest taka opcja dostępna?
Nie - dla tego sprzetu taki firmware nie ma najmniejszego sesu.

Poszukaj w standartowych AP lub routera na ktorym mozna zainstalowac n.p. dd-wrt albo tomato.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

Dziękuję wojteks i key za odpowiedzi; próbowałem znaleźć jakieś dodatkowe informacje, ale nic z tego...
Z racji swojej wrodzonej ciekawości pobawiłem się trochę z tym routerem w sieciowca, bo w sumie nigdy nie miałem potrzeby i możliwości spinać dwóch routerów ze sobą;
wyłączyłem DHCP, zaporę, UPnP; podpiąłem kablem do swojego B525 i okazało się, że B683 może działać tylko i wyłącznie jako switch LAN.
Nie wiem czemu interfejs WLAN staje się całkowicie bezużyteczny; urządzenia próbujące połączyć się z WiFi nie otrzymują adresu IP.
Szkoda, strasznie nie lubię wyrzucać starszego, mimo wszystko działającego sprzętu, ale jego alternatywne zastosowanie jest bardzo okrojone...
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: key »

fiuzi pisze:wyłączyłem DHCP, zaporę, UPnP; podpiąłem kablem do swojego B525 i okazało się, że B683 może działać tylko i wyłącznie jako switch LAN.
Nie wiem czemu interfejs WLAN staje się całkowicie bezużyteczny; urządzenia próbujące połączyć się z WiFi nie otrzymują adresu IP.
IP dostajesz z DHCP. Jesli je wylaczyles, a w SW laczacym WiFi z LAN nie ma przekazywania pakietow DHCP, to jest dokladnie tak jak piszesz - na WLAN nie bedziesz dostawal IP, ale powinno dzialac po skonfigurowaniu IP na komputerze/telefonie.
Zapora jest miedzy WAN i LAN - w powyzszej konfiguracji nie ma znaczenia czy jest zalaczona.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

Dzięki :)
Jeszcze się z nim pobawię; ale bardziej dla własnej nauki; może go jeszcze kiedyś wykorzystam w jakiejś piwnicy.
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

Niestety nie mogę już edytować postu.
Wracając po początkowego pytania o podłączenie dekodera poprzez sieć WiFi.
Czy taki router jak TP-LINK W8950N można skonfigurować do pracy jako WiFi Client?
Pytam ponieważ ktoś wyprzedaje na Allegro Orangowe sprzęty po śmiesznej cenie:https://allegro.pl/oferta/router-tp-lin ... 8863382916
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: wojteks »

Na oryginalnym firmware raczej na pewno nie a czy jest inne wątpię bo to routery ADSL.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: key »

Z tego co wiem to nie ma dla niego innego FW.
Ja bym szukal czegos z tej listy jesli ma byc tanio.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Huawei B683 jako AP Client?

Post autor: fiuzi »

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wskazówki.
Zakupiłem w swojej okolicy TP-Linka TL-WR740N za przysłowiową flaszkę; wgrałem soft DD-WRT v3.0-r44715; skonfigurowałem wg poradnika tryb Client Bridge. Jak na razie podłączony telewizor i dekoder działa aż miło, wszystko w tej samej podsieci; telewizor i komputery widzą się nawzajem w sieci lokalnej.
Pozdrawiam
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
ODPOWIEDZ