Karta sieciowa 2.4 ghz - brak połączenia 300 mb/s (n)

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szymon600v
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-07, 14:57
Lokalizacja: Nowy sącz

Karta sieciowa 2.4 ghz - brak połączenia 300 mb/s (n)

Post autor: szymon600v »

Witam,
Założyłem Internet 200 mb/s. Mam problem gdyż karta sieciowa w laptopie Lenovo y580 (Centrino Wireless-N 2200) Łączy się z routerem z szybkością max. 150 mb/s mimo tego iż wspiera prędkość 300 mb/s w standardzie n. Do Internetu podpięty nowy router Mercusys mr 50g. Ze starym Edimaxem laptop łączył się z pełną szybkością. W opcjach karty sieciowej ustawiona tolerancja dla 40 MHZ, więc teoretycznie powinno działać. Zainstalowałem najnowszy sterownik.
Proszę o pomoc i wskazówki jak rozwiązać ten problem
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Bywały przypadki (sam tak miałem) że to właśnie najnowsze sterowniki powodowały największe problemy. Spróbuj pokombinować ze starszymi, w końcu nic nie tracisz.

U mnie problem był w intelowskiej aplikacji do zarządzania wifi (proset wireless czy jakośtam) - nowsze sterowniki na siłę ją instalują bez możliwości wyboru. Długo kopałem w necie by znaleźć taki sterownik, który umożliwiał odznaczenie instalacji aplikacji w trakcie instalowania sterownika. U mnie pomogło, co wcale nie znaczy że pomoże i u ciebie, ale spróbować nie zaszkodzi. ;)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Karta sieciowa 2.4 ghz - brak połączenia 300 mb/s (n)

Post autor: kamil666 »

Jaka szerokość kanału ustawiona w routerze? Zazwyczaj jest to auto i zbija router na 20MHz, ustaw na sztywno 40MHz ale zazwyczaj to więcej problemów no ale próbuj.
szymon600v
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-07, 14:57
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Karta sieciowa 2.4 ghz - brak połączenia 300 mb/s (n)

Post autor: szymon600v »

Najprawdopodobniej właśnie to jest problemem. Monter od operatora zmienił hasło w żaden sposób nie mogę się zalogować.
ODPOWIEDZ