Router za lustrem- jak przedłużyć anteny

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Baaca21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-06-18, 17:06

Router za lustrem- jak przedłużyć anteny

Post autor: Baaca21 »

Witam, z góry dziękuję za pomoc bo potrzebuję od Was kilku podpowiedzi.
Planuję reorganizację sieci w mieszkaniu, chciałbym umieścić router we wnęce wykutej w ścianie (50x50cm głęboka na 25) wnęka będzie zasłonięta dużym lustrem na panelu z MDF do routera będą podpięte kablem 3 komputery stacjonarne a z wi fi będą korzystać 4 smartfony, mieszkanie małe 50m2.
Chciałbym zrobić tak by nad lustrem zamocować gniazda sma i przykręcić do nich anteny wifi, a kable od gniazd (około 40-50cm)puścić w rurce w w tynku do routera. I teraz moje pytania:
1. Czy warto szukać routera z odkręcanymi antenami i przedłużyć gotowymi kablami, czy wlutować kable bezpośrednio do płytki
2. Czy jeśli router jest 2 zakresowy to czy anteny 5ghz są kompatybilne z 2.4ghz, czy warto szukać dwuzakresowe go?
3. Jaki ewentualnie router polecicie do takiej przeróbki, porty wan LAN gigabitowe.
4. Ewentualnie myślałem jeszcze żeby za lustrem dać jakiś zwykły router gigabitowy i do niego podłączyć kablem accesspointa jakiegoś prostego schowanego na szafie. Tylko szkoda mi pieniędzy na dwa urządzenia i prąd do nich.

No to tyle moich rozterek(no może nie tyle bo przez chwilę nawet rozważałem router optyczny i światłowód do stacjonarek :roll: ,ale chyba nie będę kombinować), proszę o rady co do wifi.
Pozdrawiam Michal
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router za lustrem- jak przedłużyć anteny

Post autor: wojteks »

Wstaw do wnęki router i w zasadzie jeżeli to nie blokowisko to wszystko powinno działać. Jak nie będzie odpowiedniego zasięgu to dopiero wtedy kombinacja z dodatkowym AP. W blokowisku dwuzakresowy to konieczność a jak masz szybkie łącze to i taki WiFi6 czy tam AX się przyda.
Nie pomagam na PW!
Baaca21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-06-18, 17:06

Re: Router za lustrem- jak przedłużyć anteny

Post autor: Baaca21 »

Dzięki za odpowiedź, może faktycznie za bardzo kombinuje. Blok 16 mieszkań, moje na poddaszu. Jakiś router w dobrym stosunku cena jakość polecasz? Po prostu wkładanie anten za taflę metalu od razu zapaliło mi lampki alarmowe dobrej praktyki inżynierskiej :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router za lustrem- jak przedłużyć anteny

Post autor: wojteks »

Niby lustro to metalizowane szkło ale najpierw przetestuj.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ