Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: dawidd »

Witam
Chybabym prosić o pomoc w ustawieniu sieci lan
Siec się składa z głównego routera Huawei B315-22 umieszczonego na strychu który udostępnia internet po lanie i wi-fi i rutera TP-link TL-WA901N podpiętego kablem z głównym routerem i pracującego jako AP na dole domu zeby i tam Wi Fi jakos działało
Do tej części sieci podłączony jest rejestrator ip i kamery ip – i tu wszystko działa

Problem zaczyna się w garażu – mam na śniecie zewnętrznej umieszczony repeater tp-link TL-WA830 który wzmacnia sygnał WiFi w około domu
Wa830 jest ustawiony jako Range Extender mode 1 i łączy się przez wifi z głównym routerem.
Od Wa830 jest pociągnięty kabel lan przez gruba ścianę garażu która całkowicie tłumi sygnał wifi z głównego routera i pod niego jest wpięty router mikrotik hap lite, który zapewnia wi fi w garażu.
Generalnie internet wszędzie działa, ale problem jest gdy do mikrotika chce podłączyć kamerę po lanie – rejestrator jej nie widzi. Nie mogę tez w takiej konfiguruj jak jest z komputera działającego w głównej sieci połączyć się z mikrotikiem do strony konfiguracji routera – do repetera wa830 nie ma problemu z wejściem w stronę konfiguracji
Moje ustawienia sieci – główny router ip 192.168.0.1
mikrotik działa na ustawieniach fabrycznych – 192.168.88.1 jako 'home AP'
Jak powinien być ustawiony żeby rejestrator znalazł kamerę ip wpięta w mikrotika?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: Mig25 »

Jak glupi AP, czyli mikrotik powinien mieć przypisany na stale adres z sieci 192.168.0.x ,wyłączone dhcp ,i albo wan zmostkowany z lanem ,albo kabel z wa830 wpięty do gniazda lan.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: dawidd »

robiłem tak ale ciągle miałem brak neta - z tym ze kabel wpinalem z wa830 do portu wan a nie lan - spróbuje
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: dawidd »

Jednak cos mi nie idzie to ustawianie
Obrazek

Obrazek
pierwsze zdjęcie to ustawienia fabryczne routera i tak działa net z wpiętym kablem we wtyk wan
Jak zrobić żeby ustawić stale ip tego routera ? Należy 'Address Acquisition' przestawić na static? tak jak na drugim foto?
Co z ustawieniami pod LOCAL NETWORK? Zmieniac tu cos czy nic?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: Mig25 »

Tamte ustawienia są do WANu m masz napisane Local Network 192.168.88.1 , przestaw np na 192.168.0.2 , odhacz DHCP , i wepnij kabel do któregoś z LAN.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: dawidd »

Dziękuje Mig25 - działa jak chciałem, kamery sa już widoczne i mam dostęp do ustawień routera. Powiedz jeszcze - czy ustawienia NAT powinno być zaznaczone?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Potrzebna pomoc w ustawieniu sieci lan

Post autor: Mig25 »

Możesz odznaczyć ,na nic to nie wpłynie , bo żadnego przepływu pomiedzy WAN a LAN tam nie ma.
ODPOWIEDZ