AP z dużym zasięgiem

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

AP z dużym zasięgiem

Post autor: r0siu »

Witam koleżanki i koledzy.
Poszukuję jakiegoś taniego AP / routera z AP (w granicach do 200zl) z dużym pokryciem. Nie musi posiadać on dodatkowych bajerów, wystarczy wifi 300mbit/s. Kryterium wyboru jest tylko:

-cena
-stabilność (aby się nie wieszał)
-duży zasięg pokrycia terenu

Z urządzeniem będą łączyć się 3-4 telefony, a wszystko za czym mi bardzo zależy to aby w każdym miejscu w domu był zasięg.

Nie jestem na bieżąco z nowymi urządzeniami więc aby nie kupować w ciemno zwracam się z prośbą o pomoc.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: skansen »

AX3PRO w wersji CN "daje radę" w dużym mieszkaniu... Ale lepiej by było rozciągnąć skrętkę i do niej podłączyć APki, ale to nie przy tym budżecie...
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: emigrant »

Tak się nie da jak to jest dom. Albo kilka apeków z roamingiem, albo od biedy można spróbować na jednym UniFi LR. Cudów nie ma, na jednym AP nie będziesz miał zasięgu w całym domu imho.
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: r0siu »

AP / router będzie stał na poddaszu. Oczywiście jest tam doprowadzona skrętka. Obecnie stoi tam TL-WR841N jednak zaczyna się już strasznie wieszać. Pokrycie domu mam gdzieś w 90% Muszę zmienić go na coś nowszego.
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: skansen »

Strop masz drewniany?
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: r0siu »

Betonowy
Dobrze by było po prostu coś nowszego zamówić co będzie mieć nieco lepszy sygnał wifi. Wyznacznikiem jest tu TL-WR841N z którym będę niej porównanie
r0siu
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2010-12-28, 17:09
Lokalizacja: Kłodawa

Re: AP z dużym zasięgiem

Post autor: r0siu »

Wątek do zamknięcia.
Udało mi się dostać tende ac10 w okazyjnej cenię. Zasięg uległ drastycznemu polepszeniu więc jestem jak na razie zadowolony testuję co doprawdy dopiero półtora dnia ale jak na razie nie było z nimi problemu.
ODPOWIEDZ