Router do anteny zbierającej WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
crankscranky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-08, 18:08

Router do anteny zbierającej WiFi

Post autor: crankscranky »

Forum przeglądam od dawna. Dzisiaj sam mam problem więc założyłem konto. Witam wszystkich.

Do rzeczy. Mam w domu internet rozprowadzony po mesh WiFi z modemu LTE od T-Mobile. Jakieś 100 metrów od domu, mam budynek na którym zamontowałem zewnetrzną antenę do odbioru sygnału WiFi z domu, podłączoną do laptopa przez USB. Ten laptop robi też jako hotspot. Wszystko działa zaskakująco fajnie, bo z domowych 140 Mbps odbieram 50 Mbps, natomiast zasięg sygnału, który emituje ten laptop jest bardzo niski. Dosłownie 10 metrów od laptopa sygnał ginie. Czy jest w tym przypadku możliwość użycia "standardowych" routerów WiFi żeby zwiększyć zasięg sygnału w tym budynku?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do anteny zbierającej WiFi

Post autor: matek451 »

Masakra, to wystarczy za cały komentarz tego co sobie zafundowałeś, link 140Mb/s między domami odległymi o 100m to żaden problem, tym bardziej 50Mb/s ale do tego używa się normalnego sprzetu a nie wynalazków i laptopa.
crankscranky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-08, 18:08

Re: Router do anteny zbierającej WiFi

Post autor: crankscranky »

matek451 pisze:Masakra, to wystarczy za cały komentarz tego co sobie zafundowałeś, link 140Mb/s między domami odległymi o 100m to żaden problem, tym bardziej 50Mb/s ale do tego używa się normalnego sprzetu a nie wynalazków i laptopa.

To nie dwa domy, tylko duży budynek z grubej blachy, zasłonięty dodatkowo stodołą. To jedyne rozwiązanie, które miałem pod ręką bez kupowania jakichkolwiek wynalazków, no może oprócz Powerline’a ale zwróciłem go szybciej niż kupiłem. Chętnie dowiem się w jaki sposób to zorganizować najoptymalniej ;)
_cheetah_

Re: Router do anteny zbierającej WiFi

Post autor: _cheetah_ »

Standardowo przy takich odległościach robi się most po wifi, ale czasami taka kombinacja pół-mostu, jak u ciebie, też bywa wystarczająca. Z tym, że typowo na zewnątrz wiesza się jakieś zewnętrzny CPE, a do niego przewodowo switch / AP we wnętrzu do rozprowadzania netu, co tam komu potrzeba.

Jeśli to twoje rozwiązanie działa w roli pół-mostu, to wypada najpierw sprawdzić co jest z wifi z tego lapka, robiącego za hot-spot.

Weź drugiego lapka albo smartfona i zrób diagnostykę wifi w tym "blaszaku", czyli pomiar sygnałów wifi przy tym lapku robiącym za hot-spota. Na lapka InSSIDer albo Acrylic WiFi Home, na Androida bezpłatny wifiAnalyser.
ODPOWIEDZ