Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Post autor: dawidd »

Witam
Próbuje Tp-Link'a WR543g ustawić jako AP Client Router tak żeby połączył się z moja siecią wifi i dalej po lanie przesłał Internet. Generalnie wszystko działa, poza tym, ze nie mogę z domowego laptopa(ktory jest połączony w głównej sieci do której łączy się przez wifi twr543) wejść do ustawień routera wr543. Żeby to obejść i muc cos zmienić w opcjach wr543 musze laptopa fizycznie połączony kablem z wr543 do portu lan. Czy da się to jakoś zmienić?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Post autor: tomekwwa »

Już to przerabialiśmy. Musiałbyś mieć możliwość wystawienia interfejsu tego 543g "na zewnątrz" po WANie. Nie wiem czy ten TP-Link ma taką możliwość.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Post autor: dawidd »

Tak wiem ze w była o tym wzmianka, ale wtedy był skonfigurowany jako AP, a teraz jako Client - może to nie ma znaczenia, nie wiem. Zrobiłem z tp z 2 tplinkow "clientow" z wa901 i TL-WR743 i tu nie mam żadnego problemu z polaczeniem zdalnym. Czyli wychodzi ze ten przestarzały 543 nie ma możliwość wystawienia interfejsu po wan'ie - ale czy jest jakaś możliwość żeby to stwierdzić ze 100% pewnością?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Post autor: matek451 »

Nie rozróżniasz AP Client który maja WA901 i WR743 od AP Client Router na WR-543.
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Client z tp-link WR-543g - dostep przez wifi - da sie?

Post autor: dawidd »

uczę się, a łatwiej się uczyć na starych gratach bo są niejednokrotnie sa prostsze niż nowe.
Jeszcze jedno rzecz zaobserwowałem - im mniejsza moc nadajnik w wr-543 tym prędkość w speed tescie wyższą - czy to ma przełożenie tez w innych routerach czy po prostu taki przypadek. Sprawdzałem to wielokrotnie i na mocy 1/8 prędkość neta po wi-fi była ok 5 razy wyższa niż na mocy max
ODPOWIEDZ