Huawei B818 oraz MikroTik RB952UI-5AC2ND.Pomoc w konfiguracji

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Huawei B818 oraz MikroTik RB952UI-5AC2ND.Pomoc w konfiguracji

Post autor: gt82 »

Od początku zacznę..Miałem problem z połączeniem między tunerami.Streaming się zacinał..Na jednym z forów polecono mi zmianę routera.Po dwóch dniach kombinacji między tunerami nic się nie zmieniło a ja dodatkowo zostałem ze sprzętem którego nie bardzo rozumiem :)
Ostatecznie do tunerów pociągnąłem kable ale chciałbym zaczerpnąć porady jak to ma być wszystko spięte żeby działało w pełni swoich możliwości..B818 ma tryb bridge też a mikrotik CPE, PTP, WISP AP,HOME AP,HOME mesh i CAP(niewiele mi to mówi) :)

Zacznę od połączenia...
Huawei z gniazda lan1 podpięty jest pod Internet Mikrotika.Z niego z kolei wychodzą 3 kable:do komputera i dwóch tunerów.Pozostałe odbiorniki korzystają z WIFI od Mikrotika.Wlan w huawei wyłączony całkowicie..

Jeżeli chodzi o Huawei to chciałbym mieć do niego dostęp w kompa i z telefonu.Zrobić restart czytać dane sygnału czy odczytać SMSa.Nie wiem dlaczego ale apka huawei HiLink nie chce się połączyć z nim.HuaCtrl z kolei się łączy i pokazuje dane.
Może to problem z ip. 192.168.8.1 vs 192.168.88.1

Kolejnym krokiem będzie konfiguracja Mikrotika.zależy mi na stałych ip urządzeń.Trochę z tym problemów mam bo jak ustawiłem na sztywno tunery z ip jednym po drugim to się coś nie mogły dogadać.O ip w jednej puli z huaweiem chyba się nie da albo ja robie to nieumiejętnie..
Stałe ip lepiej w tunerach czy w routerze ustawić?A możne w obu musi być wklepane?
gt82
Stały użytkownik forum
Posty: 99
Rejestracja: 2015-08-27, 19:20

Re: Huawei B818 oraz MikroTik RB952UI-5AC2ND.Pomoc w konfiguracji

Post autor: gt82 »

Dlaczego z urządzenia podłączonego do mikrotika przez wifi(przez lan mogę) nie mogę zalogowac się do huawei ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ