Huawei B818 + TPLink Deco M5 - słabe parametry wifi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pmonsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-01-15, 21:09

Huawei B818 + TPLink Deco M5 - słabe parametry wifi

Post autor: pmonsky »

Problem z prędkością net na sieci Wifi deco.
Internet mobilny z prędkościami D:~40Mb/s, U:~30Mb/s z rutera Huawei B818. Prędkości osiągane w speed testach na laptopie podłączonym do rutera po kablu i wifi. W momencie gdy wpinam urządzenia deco do rutera prędkość z sieci wifi deco spada do następujących wartości: D:~20Mb/s, U:~2Mb/s, przy czym w tym samym momencie internet na sieci wifi rutera działa dużo szybciej.
Co więcej spadek jest zauważalny nie na urządzeniach z dala od głównego rutera, tylko na urządzeniu (główne deco), które ulokowane jest tuż obok rutera głównego.
Jakieś pomysły co może być problemem? Może wadliwe urządzenie deco?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B818 + TPLink Deco M5 - słabe parametry wifi

Post autor: wojteks »

Może urządzenia są za blisko? Może kabel uszkodzony ...... W jakim trybie pracują deco?
Nie pomagam na PW!
pmonsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-01-15, 21:09

Re: Huawei B818 + TPLink Deco M5 - słabe parametry wifi

Post autor: pmonsky »

Sprawdzałem trzy różne kable i za każdym razem te sam efekt.
Wyłączyłem wifi na ruterze Huawei i również 0 poprawy.

Zresetowałem wszystkie urządzenia Deco do ustawień fabrycznych i zestawiłem sieć od 0, ale konfiguracja taka jak poprzednio. Efekt? Pomogło - teraz parametry sieci z Deco i rutera są zbliżone.
Nie mam pojęcia co mogło być przyczyną tych problemów.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B818 + TPLink Deco M5 - słabe parametry wifi

Post autor: pawel_b »

zastanów się czy nie przełączyć Deco w tryb Punk dostępowy, unikniesz problemów z podwójnym NAT jeśli B818 pracuje w trybie routera
ODPOWIEDZ