antena dookolna do Cisco AIR-SAP2602E-E-K9

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sszewczyk
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2009-08-21, 06:44
Lokalizacja: Bergisch Gladbach

antena dookolna do Cisco AIR-SAP2602E-E-K9

Post autor: sszewczyk »

Bardzo prosiłbym o pomoc w doborze anteny dookolnej, która chciałbym umieścić na kominie. Sprawa wygląda tak - pewien operator dociągnął do mnie na indywidualnych warunkach światłowód (200/200Mbps łącze symetryczne). Ponieważ oplata miesięczna nie jest mała znalazłem 3 sąsiadów którzy chcieliby również szybki Internet a ja mógłbym ulżyć mojemu portfelowi. Posiadam stary ale bardzo stabilny Accespoint Cisco AIR-SAP2602E-E-K9, który posiada 4 odkręcane anteny. Accespointa umieszczę na poddaszu a następnie połączę z antena zewnętrzną dookolna na kominie. Miedzy Antena a Accespointem będą 4m kabla. Sąsiedzi mieszkają max. 300m ode mnie. mamy widoczność optyczna. ze względu na śmietnik w powietrzu (2,4GHz) chcemy odpalić tylko częstotliwość 5GHz. Moglibyście mi pomoc w dobraniu anteny która wepnę w te 4 gniazda w moim accespoint żeby wykorzystać max. przepustowość na 5GHz. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: antena dookolna do Cisco AIR-SAP2602E-E-K9

Post autor: wojteks »

Musisz mieć 4 anteny albo jednak wybrać inne rozwiązanie typu Ubiquti nanostation Loco M5 czy Ubiquiti NanoStation 5AC ewentualnie Nanobeam M5 i u potencjalnych odbiorców takie samo urządzenie. W zależności od rozłożenia potencjalnych użytkowników potrzebujesz 1-2-3 urządzenia u siebie.

Zapewne masz w umowie zapisane że nie możesz udostępniać internetu poza dom.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ